1.kolo SL minižáků - turnaj v Kostelci nad Labem.

Tuto neděli zahájily v Kostelci nad Labem dva naše týmy minižáků podzimní část nové mistrovské sezony Středočeské ligy úvodním turnajem ..........


V neděli 17.září proběhl na venkovním hřišti v Kostelci nad Labem první podzimní mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉ LIGY minižactva sezóny 2023-2024. A mezi desítkou účastníků zde byly také dva týmy SPARTY Kutná Hora.

V této druhé nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají střídavě samostatné turnaje. A v každém ze 4 podzimních kol střídavě u 2 oddílů. Své týmy přihlásilo do soutěže 11 středočeských oddílů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora plus východočeský TJ Turnov.

Hraje se vždy na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1. A již delší dobu podle upravených pravidel – zápasy se hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje.

Nedělního turnaje v Kostelci nad Labem se tedy zúčastnilo 10 týmů ze 4 středočeských oddílů – domácí SOKOL Kostelec 1+2+3, HC Kolín 1+2, SOKOL Úvaly 1+2+3 a SPARTA Kutná Hora 1+2. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla 1x10 minut, každý tým čekala porce 9 utkání.

Doprovod SPARTY jako vždy vše podstatné zaznamenával a tak máme k dispozici sestavy a branky hráčů obou dvou týmů kutnohorských minižáků v úvodním podzimním mistrovském turnaji.

V „jedničce“ SPARTY se střelecky nejvíce prosazovalo trio Martin Chudoba, Vojta Petra, Jakub Kaucner, spolehlivě zahráli i všichni ostatní, ve „dvojce“ tradičně řádil David Pařízek, dařilo se také Adéle Špírové a do střelecké listiny se dokázaly zapsat i ostatní tři děvčata.

Za příkladné nasazení, velkou bojovnost i předvedené výkony v nedělním kosteleckém turnaji zaslouží celý smíšený kutnohorský kolektiv velkou pochvalu.