2.kolo SL minižáků - mistrovský turnaj v Příbrami.

V příbramské sportovní hale včera dopoledne proběhl mistrovský turnaj 2.kola Středočeské ligy minižáků a mezi 11 účastníků zde nastoupily také dva týmy našeho oddílu ..........


V neděli 2.října proběhl ve sportovní hale v Příbrami druhý podzimní mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉ LIGY minižactva a mezi jedenáctkou účastníků zde byly také dva týmy SPARTY Kutná Hora.

V této druhé nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají střídavě samostatné turnaje. A v každém z 5 podzimních kol střídavě u 2 oddílů. Své týmy přihlásilo do soutěže 11 středočeských oddílů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora plus východočeský TJ Turnov.

Hraje se vždy na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1. A již delší dobu podle upravených pravidel – zápasy se hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje.

Nedělního turnaje v Příbrami se tedy zúčastnilo 11 týmů – domácí SPARTAK Příbram 1+2+3, AŠ Mladá Boleslav 1+2, SOKOL Bělá pod Bezdězem 1+2, SOKOL Libčice nad Vltavou 1+2 a SPARTA Kutná Hora 1+2. Hrálo se na dvou hřištích, každý tým čekalo 5 utkání s hrací dobou 1 x 10 minut.

Tým SPARTY 1 měl postupně za soupeře Bělou 1, Mladou Boleslav 1, Libčice 2, Příbram 2 a Libčice 1, tým SPARTY 2 se postupně utkal s Příbramí 3, Libčicemi 1, Mladou Boleslaví 2, Příbramí 1 a Bělou 2.  

Trenéři SPARTY přece jenom vše podstatné zaznamenávali a tak jsou k dispozici sestavy a branky hráčů obou dvou týmů kutnohorských minižáků ve druhém podzimním mistrovském turnaji.

V „jedničce“, složené z 5 dívek, se střelecky nejvíce dařilo dvojici Ema BenešováBára Růžičková, brankově se však dokázaly prosadit i ostatní tři hráčky. Ve „dvojce“ tradičně vynikl David Pařízek, autor 36 branek, i v tomto, naopak chlapeckém týmu se do střelecké listiny zapsali všichni ostatní. A za předvedené výkony, nasazení a příkladnou bojovnost zaslouží všech 10 hráčů a hráček, kteří v nedělním příbramském turnaji v kutnohorských týmech nastoupili, zaslouženě velkou pochvalu.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 1 v turnaji celkem:

Benešovská Ema 17, Růžičková Barbora 16, Svobodová Amálie 11, Štípková Klára 9 a Nováková Karolína 5.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 2 v turnaji celkem:

Pařízek David 36, Kremla Teodor 17, Pařízek Daniel 16, Chudoba Martin 9 a Lebeda Marek 6.

 

Třetí mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉ LIGY minižactva čeká kutnohorské týmy v sobotu 15.října a to v domácím prostředí sportovní haly BIOS v Puškinské ulici.