5.kolo SL minižáků - mistrovský turnaj v Poděbradech.

V sobotu proběhl v poděbradské sportovní hale poslední podzimní mistrovský turnaj Středočeské ligy minižáků a za náš oddíl zde nastoupily dva týmy ..........


V sobotu 18.listopadu proběhl v městské sportovní hale v Poděbradech poslední, v pořadí pátý podzimní mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉ LIGY minižactva a mezi 12 účastníky zde nastoupily také dva týmy SPARTY Kutná Hora.

V této druhé nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají střídavě samostatné turnaje. A v každém ze 4 podzimních kol střídavě u 2 oddílů. Své týmy přihlásilo do soutěže 11 středočeských oddílů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora plus východočeský TJ Turnov.

Hraje se vždy na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1. A již delší dobu podle upravených pravidel – zápasy se hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje.

Sobotního turnaje v Poděbradech se tedy zúčastnilo 10 týmů z 4 středočeských oddílů – domácí HÁZENÁ Poděbrady 1+2+3, HÁZENÁ Mělník 1+2, SOKOL Bělá pod Bezdězem 1+2, SPARTA Kutná Hora 1+2 plus TJ Turnov Každý tým odehrál v turnaji 6 utkání s hrací dobou 1x10 minut.

Doprovod SPARTY jako vždy vše podstatné zaznamenával a tak máme k dispozici sestavy a branky hráčů obou dvou kutnohorských týmů minižáků v tomto posledním podzimním mistrovském turnaji.

V převážně dívčí „jedničce“ se střelecky nejvíce prosazovala dvojice Ema Kožnarová, Adéla Špírová, v chlapecké „dvojce“ nejvíce branek nasázel Martin Chudoba, výrazně ho podporoval Jakub Kaucner a Martin Vilimovský.

Za nasazení, bojovnost i předvedené výkony ve všech sobotních utkáních si velkou pochvalu zaslouží celý kutnohorský minižákovský kolektiv.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 1 v turnaji celkem:

Kožnarová Emma 26, Špírová Adéla 17, Faltýnová Eliška 6, Peroutka Tomáš 6, Štípková Klára 5, Nováková Karolína 3 a Foltýnová Adéla 1. Trenérka: Špírová Eva.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 2 v turnaji celkem:

Chudoba Martin 25, Kaucner Jakub 11, Vilimovský Martin 7, Dudek Filip 3, Popa Alexandr 2, Kocián Filip a Lupínek Václav. Trenérka: Salák Josef.

 

A jak hodnotil sobotní turnaj trenér Josef Salák ?

O víkendu náš tým zajížděl do Poděbrad, kde jsme měli od hráčů a hráček větší zájem než bylo míst na soupisce. Takže se někteří zkušenější vzdali místa ve prospěch nových nebo mladších hráčů. Tým kluků byl prakticky "nový" a sbíral zkušenosti, na kvalitě hry to sice bylo vidět, ovšem nasazení bylo velké. Kluci byli k nezastavení. Holky si vyzkoušela trénovat Terka Vilímovská, která se toho zhostila výborně a mladším holkám dobře radila. Některé zápasy holek mají pěkný náboj a zvyšující se rychlost. Nejdůležitější bylo, že na všech byla vidět chuť a zlepšení.