Minižáci SPARTY skončili druzí v Ledči nad Sázavou.

V konkurenci čtyř týmů v ledečské sportovní hale obsadil náš tým minižáků konečné druhé místo v přípravném turnaji, který zde uspořádal pražský oddíl SOKOLA Vršovice .............

Dnes - v neděli 30.1.2011 se tým minižáků SPARTY Kutná Hora zúčastnil zimního přípravného turnaje, který uspořádal pražský oddíl SOKOL Vršovice ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou.

Turnaje se nakonec zúčastnily 4 týmy minižáků / původně mělo být týmů šest, Plzeň a Zruč na poslední chvíli svou účast z důvodů velké marodky odvolala / – pořádající SOKOL Vršovice, domácí KOVOFINIŠ Ledeč, TJ Chodov Jižní Město a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 15 minut a hrála se házená 6 + 1na klasické branky se sníženým břevnem.

Turnaj ovládl domácí dívčí tým KOVOFINIŠE, který ve všech třech utkáních své soupeře jasně porazil. Výhodou tohoto týmu je skutečnost, že „šestkovou“ házenou hrají i v mistrovské soutěži, zatímco všechny ostatní týmy hrají házenou 4+1 na zmenšeném hřišti a k této podobě se dostávají většinou v zimních přípravách.

Tým minižáků SPARTY Kutná Hora obsadil v nedělním měření sil solidní 2.místo. Nestačil sice na vítěze turnaje, se kterým prohrál po vyhraném poločase zbytečně o 5 branek, v ostatních dvou utkáních však své soupeře jasně porazil. Střelecky opět vynikl Procházka / autor 27 branek /, který byl vyhlášen nejlepším střelcem celého turnaje. I díky němu tým nastřílel jasně nejvíce branek v turnaji, trochu však „pokulhávala“ hra v obraně. Je tedy jistě co zlepšovat.