OBLASTNÍ PŘEBOR minižáků a přípravek.

V předposledním jarním turnaji si vedl tradičně na "jedničku" tým minižáků, z vítězství se však také radoval tým přípravky-začátečníků před dalším ..........

V sobotu 28.května pokračovala jarní část středočeského OBLASTNÍHO PŘEBORU minižáků a přípravek předposledním - pátým mistrovským turnajem, jeho pořadatelem byl oddíl házené SOKOL Úvaly. V této věkové kategorii se hraje střídavě vždy u každého ze šesti přihlášených oddílů a každá kategorie má vždy samostatný turnaj. Hraje se miniházená systémem 4+1.

Pátý jarní turnaj byl tentokrát vypsán ve třech věkových kategoriích – pokročilí, střed a začátečníci. SPARTA Kutná Hora obsadila jedním týmem pokročilé, tedy minižáky a dvěma týmy začátečníky – přípravky. V každé kategorii startovalo v tomto turnaji po 5 týmech ze šesti středočeských oddílů házené, kde se v současnosti mládeži vůbec věnují - z Bělé p.B., Kutné Hory, Mělníka, Mladé Boleslavi, Úval a Zruče n/S.

Tým minižáků SPARTY pokračoval ve své vítězné sérii, ani v pátém jarním turnaji nenašel přemožitele a opět slavil turnajové vítězství. Potvrdil tak své jasné vedení v celkové tabulce soutěže. V samostatně hodnocené jarní části mistrovské sezóny OP odehrál prozatím 24 utkání a 24x dokázal zvítězit !!! Jednoznačně nejvíce branek zaznamenal v tomto turnaji tradičně Procházka, spolehlivě však zahráli i všichni ostatní.

Sestava a branky minižáků SPARTY v turnaji celkem:

Ginter O. / br / - Procházka 33, Horák 9, Škalda 9, Jeníček 8 a Mommers R. 2. Trenér: Horák Václav.

……………………………………………………………………………

Týmy nejmladších kutnohorských házenkářů – přípravka-začátečníci si vedly v tomto turnaji také na výbornou a obsadily ve své kategorii první dvě místa. Ve vzájemném měření sil se rozešly smírně, v ostatních třech utkáních své soupeře dokázaly porazit. O vítězství „A“ týmu v turnaji rozhodl větší rozdíl branek ze všech utkání. V „áčku“ byla nejlepší střelkyní E.Vlasáková, v „béčku“ nastřílela většinu branek dvojice Valeš – Pavlík. Pochvalu za předvedené výkony však zasluhují všichni hráči a hráčky SPARTY, kteří se sobotního mistrovského turnaje v Úvalech zúčastnili.

Sestava a branky „A“ přípravky SPARTY v turnaji celkem:

Vlasáková E. 19, Fojta 10, Novák 10, Krupková 9, Mommers M. a Puchoňová. Trenér: Salák Alois.

Sestava a branky „B“ přípravky SPARTY v turnaji celkem:

Valeš 23, Pavlík 17, Kocourková 3, Rousová 2 a Moučková. Trenér: Salák Alois.

Poslední - šestý jarní mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU minižáků a přípravek je na programu v neděli 5.června a jeho pořadatelem bude JISKRA Zruč nad Sázavou.