Zimní turnaj minižáků v Kutné Hoře.

Dnes dopoledne proběhl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici zimní přípravný turnaj minižáků, ve kterém poměřily svou výkonnost 3 týmy Kutné Hory se 4 týmy Kolína ..................


V sobotu 27.ledna 2024 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici zimní přípravný turnaj pro kategorii minižáků / ročníky narození 2013 a mladší /. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů ze 2 středočeských oddílů – HC Kolín a SPARTA Kutná Hora. Kolín postavil do turnaje 4 týmy, domácí Kutná Hora 3 týmy.

Hrálo se souběžně na dvou zmenšených hřištích miniházená 4+1, systémem každý s každým / všechny týmy tedy čekalo 6 utkání /, hrací doba byla 1 x 10 minut. A po svém prvním utkání si všichni hráči všech týmů vyzkoušeli střelbu sedmiček.

V této kategorii se utkání hrají bez skóre, výsledků a tabulek, nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje.

Trenéři a funkcionáři SPARTY ale přece jenom dosažené branky u svých týmů zaznamenávali a tak jsou k dispozici sestavy a branky kutnohorských minižáků v tomto domácím přípravném turnaji.

V dívčí jedničce se brankově prosadilo všech 6 hráček, nejvíce se dařilo trojici Amálie Svobodová – Ema Kožnarová – Adéla Špírová. V chlapecké dvojce se brankově prosadili také všichni hráči, nejvíce jich nasázela vyrovnaná dvojice Martin Chudoba – Dan Pařízek, zdatně jim sekundoval Viktor Petra. No a v chlapecké trojce střelecky vynikla dvojice David Pařízek – Jakub Kaucner, výrazně se prosazoval také Marek Lebeda.

Ale poděkování a pochvalu za bojovné výkony zaslouží i všichni ostatní, kteří v sobotním domácím přípravném turnaji zasáhli do hry. Ve třech kutnohorských týmech nastoupilo celkem 17 hráčů a hráček.  

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 1 v turnaji celkem:

Svobodová Amálie 17, Kožnarová Ema 14, Špírová Adéla 14, Faltýnová Eliška 9, Netolická Vendula 7 a Štípková Klára 4.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 2 v turnaji celkem:

Chudoba Martin 33, Pařízek Daniel 32, Petra Viktor 25, Bilguun Irmuun 6 a Lupínek Václav 6.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 3 v turnaji celkem:

Pařízek David 33, Kaucner Jakub 27, Lebeda Marek 14, Vilimovský Martin 5, Peroutka Tomáš 4 a Kocián Filip.

 

A jak hodnotil sobotní domácí turnaj trenér Josef Salák ?

Sobotní turnaj byl trochu specifický v tom, že proti sobě nastoupily jen 2 kluby. Naše 3 týmy a 4 týmy z Kolína. Znamenalo to velkou porci zápasů pro každého. Na našich hráčích a hráčkách je vidět už větší sehranost, nejlépe si v kolektivním pojetí vedli holky. Kluci budou muset v kolektivním pojetí ještě zabrat. Střelecky jdeme pomalu nahoru a zlepšujeme se každým zápasem, tak snad se to promítne už i na hře s koženým míčem. Pochvalu si zaslouží všichni hráči a hráčky a hlavně všichni ostatní, kteří pomáhali s hladkou organizací turnaje.