11.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: TALENT ŠKODA JS Plzeň "B" - SPARTA 58:19 / 31:12 /

V nedělním utkání posledního podzimního druholigového kola náš tým mladších dorostenců v silně oslabené sestavě vůbec nestačil na druhou Plzeň a domů se vrátil s očekávanou vysokou porážkou ..........

V neděli 3.listopadu zakončil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora podzimní část 2.ligy JV-Čechy mistrovským utkáním 11.kola, ve kterém nastoupil od 15:00 hodin ve sportovní hale západočeského soupeře, týmu TALENT ŠKODA JS Plzeň „B“.

Před posledním kolem byl plzeňský tým v průběžné tabulce na 2.místě se ziskem 15 bodů / bilance:9 - 7-1-1 /, naopak SPARTA až poslední jedenáctá bez bodového zisku / bilance: 9 – 0-0-9 /. Domácí tým Talentu tak nastupoval do utkání jako jednoznačný favorit.

SPARTA se sice ujala vedení 0:1, v dalším průběhu však domácí jasně dominovali ve všech herních činnostech a tomu také napovídalo průběžné skóre – v 10.minutě byl stav 10:2, ve 20.minutě 21:6 a poločas nakonec skončil jednoznačným vedením Plzně 31:12.

Druhý poločas se tomu prvnímu hodně podobal, domácí tým jasně kraloval a postupně navyšoval své vedení - ve 40.minutě byl stav 38:14, v 50.minutě 48:16 a konečný výsledek byl jednoznačný – 58:19.

Kutnohorský tým nastoupil do posledního podzimního utkání v hodně oslabené sestavě bez svých dvou nejlepších střelců, i s nimi by a to na přední tým soutěže v žádném případě nestačilo. Soupeř byl „o parník“ lepší. Přesto je třeba celý kolektiv za snahu i nasazení v utkání v Plzni pochválit.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Čábelka 6, Šklíba 4, Hráček 3, Pektor O. 3, Loužil 2, Kamenář 1, Rudolf a Stýblo. Trenéři: Červenka Jiří - Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Měšťánek - Lorenc, DIVÁCI: 90.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Poslední zápas snad ani hodnotit nejde, soupeř nás o několik tříd převyšoval po všech stránkách a v neúplné sestavě se proti němu hrát nedá. Několik pozitiv bych ale našel. Do sestavy se vrátil Hráček, Čábelka vsítil šest branek, Šklíba měl stoprocentní úspěšnost, Kamenář dokázal pětkrát asistovat a Niedrle předvedl několik dobrých zákroků. Bohužel to nestačilo a výsledkem byla nejvyšší porážka na podzim. Ale všichni hráči zaslouží pochvalu za nasazení a snahu se kterou zápas odehráli.

Ostatní výsledky posledního 11.kola:

HÁZENÁ Rokycany– SOKOL Úvaly odloženo, JISKRA Třeboň B – LIONS Hostivice odloženo, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - LOKO Vršovice 27:25, JISKRA Havlíčkův Brod – HBC Strakonice 1921 odloženo, 1.HC Pardubice měl VOLNO.

Také tým mladších dorostenců SPARTY Kutná Hora nyní čeká cca 2 měsíční zimní přestávka, jarní část 2.ligy pro něj začíná v sobotu 10.února, kdy od 16:00 hodin přivítá ve sportovní hale Klimeška východočeského soupeře, tým 1.HC Pardubice.