1.kolo 2.ligy MD: SPARTA - SOKOL Bělá p.B. 25:21 / 13:13 /

Výborný vstup do premiérové druholigové sezóny měl v sobotu náš tým mladších dorostenců, který ve "zručském azylu" porazil zcela zaslouženě tým z Bělé pod Bezdězem ..........

V sobotu 20.září zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora / nováček soutěže / nový mistrovský ročník 2.ligy SD-Čechy, když v utkání 1.kola přivítal středočeského soupeře – SOKOL Bělá pod Bezdězem. Utkání se hrálo od 16,00 hodin ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou.

Od úvodních minut bylo utkání poměrně vyrovnané a oba soupeři se v průběhu prvního dějství několikrát vystřídali ve vedení. O tom ostatně svědčí vývoj skóre – 1:0, 1:2, 3:2, 4:3, 4:5, 6:8, 8:10, 10:11, 12:11, 13:12 až nakonec hosté v poslední minutě vyrovnali na poločasovou remízu 13:13.

V první desetiminutovce 2.poločasu dorostenci SPARTY 3x přešli do dvoubrankového vedení – 15:13, 16:14 a 17:15, hosté 3x snížili na rozdíl branky jediné. Ve 41.minutě poprvé náskok domácích narostl na rozdíl 3 branek – 19:16, deset minut před koncem byl rozdíl již pětibrankový – 22:17. V závěrečných minutách se již nic podstatného nezměnilo, tým SPARTY si bez větších problémů své vedení ohlídal a mohl se tak po závěrečném hvizdu radovat z premiérového zisku ligových bodů za vítězství 25:21.

Mladší dorostenci SPARTY začali novou ligovou sezónu úspěšně, soupeře přehrávali bojovností a nasazením a to hlavně hlavně ve 2.poločasu. Klíčové bylo ubránění střelce hostí Stacha, který dal za 1.poločas 10 branek a v tom druhém již pouze jedinou !!! V úzkém kádru SPARTY / tentokrát pouze 1 hráč na střídání do pole / nastoupilo několik starších žáků, z nichž hlavně Procházka byl klíčovým hráčem, výborný v obraně a hlavně neudržitelný v útoku / s 12 brankami nejlepší střelec utkání /. Ale velkou pochvalu zaslouží i všichni ostatní, kteří v sobotním utkání nastoupili. V týmu se poprvé představila také dvojice hráčů ze Zruče – Klapka a Losinecký, kteří na tuto sezónu do SPARTY z místní JISKRY Zruč přestoupili. A hlavně druhý jmenovaný potvrdil 6 brankami svou herní vyspělost a kvalitu. Trenér Jiří Hasala tak mohl být s výkonem svého týmu hodně spokojen, na druhou stranu byl zklamán přístupem několika svých hráčů, kteří dali přednost před prvním ligovým utkáním rodinným výletům či jiným povyražením.

SESTAVA a BRANKY: Ginter /br/, Kotěšovec /br/ - Procházka 12, Losinecký 6, Špaček 3, Klapka 2, Škalda 1,  Veselý 1 a Fojta. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 7, SEDMIČKY: 1/1 – 4/3, ROZHODČÍ: Artl - Černý / oba Praha /, DIVÁCI: 35.

Ostatní výsledky 1.kola:

TJ Náchod – SOKOL Chrudim 10:0 kont., Liberec HANDBALL – LOKOMOTIVA Louny 21:36, KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou – SOKOL Vršovice 25:25, SOKOL Šťáhlavy - LOKOMOTIVA Vršovice 36:25, HK BANÍK Most – 1.HC Pardubice 36:29.

Příští program:

V sobotu 27.9. nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY ve sportovní hale v Lounech, kde bude od 14,30 hodin hostem místního týmu LOKOMOTIVA Louny