1.kolo SL ml.dorostu: SOKOL Bělá - SPARTA 33:33 / 15:13 /

V sobotním utkání úvodního kola Středočeské ligy mladších dorostenců náš tým sice prohrával v Bělé pod Bezdězem až o 5 branek, nakonec vybojoval cennou remízu ..........

V sobotu 11.září zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník STŘEDOČESKÉ LIGY, když v utkání 1.kola nastoupil od 15:00 hodin ve sportovní hale týmu SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, čtyřkolově, 2x na podzim  a 2x na jaře. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Krom vedení 0:1 v úvodu utkání měl většinu prvního poločasu navrch domácí tým, který vedl až 4 brankovým náskokem / ve 12.minutě 7:3 /, po vyrovnání hostů ve 22.minutě na 9:9 a následně na 10:10 nakonec skončil 1.poločas 15:13 ve prospěch domácího Sokola.

Začátek 2.poločasu byl vyrovnaný, ve 34.minutě to bylo stále o 2 branky – 18:16. Ale v dalším průběhu měli navrch domácí, kteří si postupně vytvořili až 5 brankový náskok, ve 38.minutě byl stav 23:18, ještě ve 43.minutě 24:19. Ale kutnohorský tým v dalším průběhu druhého dějství zabojoval a postupně snižoval vedení domácích. Ve 49.minutě na rozdíl branky jediné, na 27:26, v 52.minutě dokonce vyrovnal na 28:28. Domácí ale následně 2x přešli do jednobrankového vedení, na začátku 57.minuty vedli 32:30. Ovšem o minutu později již bylo opět vyrovnáno, stav byl 32:32. V dramatickém závěru SPARTA při svém oslabení sice inkasovala na 33:32, ale v poslední minutě dokázala vyrovnat na 33:33. A mohlo být ještě lépe, v poslední vteřině utkání dokonce nastřelila tyč. Utkání tak skončilo po zajímavém průběhu dělbou bodů po výsledku 33:33.

Trenér SPARTY Jiří Červenka měl v úvodním utkání sezóny k dispozici kádr 9 hráčů, složený ze 4 domácích mladších dorostenců + 3 hostujících mladších dorostenců z Úval + 2 starších žáků. Tým v tomto složení nastoupil vůbec poprvé, přesto příkladně bojoval a v závěru vydřel cenný bod. Střelecky se dařilo hlavně Patriku Pektorovi / v týdnu přestoupil do Úval a v KH je na zpětném hostování /, který soupeři nasázel 14 branek. 8 branek zaznamenal Veselý, 5 jich přidal Pičman. Ale pozadu nezůstali ani ostatní, kteří v sobotním utkání nastoupili.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka ?

Do zápasu jsme nastoupili ve velmi kombinované sestavě / 4 MD, 2 SŽ a 3 posily MD z Úval /. Od začátku jsme se
snažili hrát jednoduchou rychlou házenou. V útočné fázi beru jako pozitivum dobré zvládnutí útočných signálů,
naopak je třeba zlepšit práci s míčem v rychlosti. V obraně jsme sice měli okénka, ale jako velké plus beru vysoké
nasazení všech hráčů, na tom musíme stavět i v dalších zápasech. Výsledek, vzhledem k průběhu utkání, kdy jsme
vedli jen v samotném začátku a ve druhém poločase jsme dokonce prohrávali o 5 branek, hodnotím pozitivně.
Děkuji všem hráčům za předvedený výkon a doufám, že v příštím zápase, kdy nás čeká derby s Kolínem,
předvedeme ještě lepší výkon a podaří se nám už zvítězit.

SESTAVA a BRANKY: Šubrt /br/, Tausig /br/ - - Pektor P. 14, Veselý 8, Pičman 5, Kail 3, Niederle 1, Pavlík 1 a Pektor O. 1. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 4 – 6, SEDMIČKY: 1/1 – 3/3, ROZHODČÍ: ?.

Další utkání 1.kola: LOKOMOTIVA Česká Lípa – HC Kolín 22:33.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 25.září, kdy nastoupí od 18:00 hodin v nové kolínské sportovní hale proti týmu HC Kolín.