1.kolo SL ml.dorostu: SPARTA - JISKRA Zruč 32:30 / 16:16 /

Ve včerejším odpoledním utkání náš tým mladších dorostenců podal velmi solidní výkon a výborným závěrem porazil o 2 branky svého tradičního okresního rivala ..........

V neděli 27.září zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník STŘEDOČESKÉ LIGY, když v utkání 1.kola přivítal od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici svého okresního rivala, tým JISKRY Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, LOKOMOTIVA Česká Lípa a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově, podzim - jaro. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Celý první poločas „okresního derby“ byl hodně vyrovnaný a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Domácí v něm 5x vedli o 2 branky, hosté 6x o branku, po úvodních 30-ti minutách však bylo skóre vyrovnané, stav byl 16:16.

A 2.poločas měl průběh podobný, opět se oba soupeři od jeho začátku několikrát vystřídali v jednobrankovém vedení. Ve 43.minutě poprvé v utkání vedli o 2 branky hosté – 21:23, později ještě 22:24. Domácí ale otočili vedení opět ve svůj prospěch na 26:25, v 54.minutě vedou 28:27. Následuje však 3 branková šňůra hostů a v 57.minutě je stav 28:30. Závěr utkání ale patří jasně domácím. Ti nejprve odpovídají stejně a 3 brankami v 57., 58. a v 59.minutě otáčí na 31:30. Za tohoto stavu v čase 58:47 chytá brankář SPARTY Valach hostům sedmičku, což je velice důležité a těsně před závěrečným hvizdem potom upravuje nejlepší střelec celého utkání Veselý svou 12 brankou stav na konečných 32:30. Dorostenci SPARTY tak zahájili nový mistrovský ročník dobrým výkonem a po vyrovnaném průběhu udolali svého okresního rivala těsně ale zaslouženě o 2 branky.

Trenéři SPARTY měli v úvodním utkání sezóny k dispozici kádr 10 hráčů, složený s 8 mladších dorostenců + 2 starších žáků. Solidně zachytal Valach. Střelecky se dařilo Veselému, který soupeři nasázel 12 branek a F.Novákovi, autoru 9 branek, po 4 brankách přidali Novotný a P.Pektor. Ale pozadu nezůstali ani ostatní, kteří v nedělním utkání nastoupili. A tak pochvalu za výkon a hlavně konečný výsledek zaslouží celý kolektiv mladších dorostenců SPARTY.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jan Falge ?

V neděli jsme se utkali s tradičním soupeřem ze Zruče nad Sázovou. Soupeřova hra na dva pivoty nás nepřekvapila a dokázali jsme na ní obraným systémem odpovědět. Obrana byla celkově přijatelná a po většinu zápasu fungovala dobře, až na pár výpadků. V útoku by to chtělo více spolupráce, hra jeden na jednoho v tomto zápase stačila, ale příště to tak být nemusí. Brankář Valach zachytal spolehlivě, hlavně v závěru velmi důležitá chycená sedmička a trhák. Střelecky nás táhla dvojice Veselý a Novák, spolehlivě zahrál Pektor, a ve svém stylu Novotný. Pochvalu zaslouží ale celý tým za předvedenou bojovnost, díky které jsme v závěru získali zápas. Pochvala patří i dvěma starším žákům, kteří nám v zápase odvážně vypomohli.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Veselý 12, Novák F. 9, Novotný 4, Pektor P. 4, Kail 1, Pavlík 1, Ptáčník 1, Capouch a Trlida. Trenéři: Červenka Jiří, Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 6 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 5/4, ROZHODČÍ: Sovová - Kříženecký.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 18.října, kdy nastoupí od 15:00 hodin ve sportovní hale týmu LOKOMOTIVA Česká Lípa.