22.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: SPARTA - TALENT ŠKODA JS Plzeň B 33:42 / 12:24 /

Včera odpoledne zakončil druholigovou sezonu náš tým mladších dorostenců, když v utkání posledního kola doma výrazně nestačil na béčko plzeňského Talentu ........................

V neděli 5.května čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání posledního 22.kola 2.ligy mladších dorostenců JV-Čechy, ve kterém  přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 15:00 hodin západočeského soupeře – tým TALENT ŠKODA JS Plzeň „B“. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů.

Postavení obou soupeřů v průběžné tabulce soutěže – SPARTA poslední bez bodu, Plzeň B druhá s 28 body i podzimní porážka SPARTY v Plzni 58:19, to vše jasně naznačovalo, kdo je v utkání favorit.

A to se také na hřišti od úvodních minut potvrzovalo. Hosté, kteří do utkání nastoupili s převážnou většinou starších žáků, jednoznačně převyšovali domácí ve všech ohledech a průběžné skóre jasně narůstalo v jejich prospěch. V 5.minutě vedli 1:6, v 10.minutě 3:11, ve 20.minutě 7:18 a poločas skončil vysokým vedením Plzně 14:24.

Ve 2.poločase domácí přece jenom svůj výkon zlepšili a dokonce něco z vysokého vedení hostů ubrali. Ve 40.minutě byl stav 22:29, v 50.minutě dokonce 28:34. Závěr utkání již opět patřil hostům, kteří si nakonec z Kutné Hory odvezli očekávané vítězství v poměru 33:42.

Tým mladších dorostenců SPARTY sice ani v posledním utkání sezony na body nedosáhl, přesto zaslouží za snahu a nasazení ve všech 20 druholigových utkáních určitě uznání a pochvalu. Téměř ve všech utkáních proti němu stáli herně výrazně lepší a hlavně fyzicky vyspělejší soupeři a to byl hlavní důvod konečného umístění v druholigové tabulce. Důležité ale bylo, že hráči v utkáních nic nevypustili, bojoval až do konce, hráli na co měli a hlavně získávali cenné zkušenosti, které se jim budou v dalších sezónách určitě hodit.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Pektor O. 6, Čábelka 5, Kostrec 5, Hanuš 4, Pajer 4, Šklíba 4, Hovorka K. 2, Kamenář 1, Loužil 1, Němeček 1, Janoušek, Kail a Stýblo. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Jakubů - Sovová, DIVÁCI: 32.

A jak hodnotil poslední druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

V posledním zápase proti Plzni, jsme konečně hráli proti soupeři stejně starému a přibližně stejně fyzicky
vyspělému. Bohužel výrazně lepšímu. Plzeň nás převyšovala ve všech ohledech, zejména v rychlosti a důrazu
a v prvním poločase jsme na ni vůbec nenašli recept. Naštěstí ve druhém poločase naši hráči zabojovali, zlepšili
obranu a začali více využívat hru přes pivota. Přesto jsme se se sezónou loučili po nevýrazném výkonu porážkou
o devět branek.

Ostatní výsledky 22.kola:

SOKOL Úvaly - HÁZENÁ Rokycany 35:24, LIONS Hostivice – JISKRA Třeboň B 32:25, HBC Strakonice 1921 - JISKRA Havlíčkův Brod 39:24, LOKO Vršovice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 41:25, 1.HC Pardubice měly VOLNO