2.kolo 2.ligy MD: LOKOMOTIVA Louny - SPARTA 32:24 / 16:13 /

V sobotním druholigovém utkání nestačil náš tým mladších dorostenců na silný tým Loun, když podlehl na jeho palubovce o osm branek ..........

V sobotu 27.září měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu utkání 2.kola 2.ligy MD-Čechy, ve kterém nastoupil od 14,30 hodin ve sportovní hale v Lounech proti týmu domácí LOKOMOTIVY. Tým Loun zahájil sezónu vysokým vítězstvím 36:21 v Liberci, SPARTA porazila „doma ve Zruči“ Bělou 25:21.

Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří na konci první desetiminutovky vedli 5:2, v polovině prvního dějství však tým SPARTY dokázal vyrovnat na 5:5 a ve 20.minutě dokonce o branku vedl - 7:8. V poslední desetiminutovce 1.poločasu však opět přešli do vedení domácí, ve26.minutě byl stav 14:10 a na jejich poločasové vedení bylo nakonec tříbrankové – 16:13.

Na začátku 2.poločasu domácí rychle odskočili na rozdíl 6 branek – na 19:13 a tento náskok si udržovali i v dalším průběhu utkání. Ve 45.minutě byl stav 25:19, v 53.minutě 28:22. V závěru potom navýšili své vedení na konečný rozdíl 8 branek, v utkání tak potvrdili roli favorita a připsali si oba body za vítězství 32:24.

Mladší dorostenci SPARTY neodehráli v sobotu špatné utkání, doplatili však na horší procento úspěšnosti střelby, když domácího brankáře mnohdy z vyložených příležitostí spíše nastřelovali. A nedokázali také uhlídat střelce Lacinu, který zatížil konto brankářů SPARTY 15ti zásahy !!!

SESTAVA a BRANKY: Ginter /br/, Kotěšovec /br/ - Procházka 10, Špaček 6, Škalda 3, Seidl 2, Veselý Š. 2, Fojta 1, Losinecký a Klapka. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 6 – 3, SEDMIČKY: 3/2 – 10/7, ROZHODČÍ: Novotný / Ml.Boleslav / - Olexa / Most /, DIVÁCI: 33.

Ostatní výsledky 2.kola:

TJ Náchod – SOKOL Šťáhlavy 24:30, SOKOL Bělá p.Bezdězem - KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou 21:18, LOKOMOTIVA Vršovice – HK BANÍK Most 19:43, 1.HC Pardubice – Liberec HANDBALL 36:35, SOKOL BASF Chrudim - SOKOL Vršovice 19:44.