3.jarní kolo SL ml.dorostu: HC Kolín - SPARTA 46 : 34 / 24:13 /

Ve včerejší brankové přestřelce 3.jarního kola Středočeské ligy, ve které padlo 80 branek, prohrál náš tým mladších dorostenců v sousedském Kolíně o 12 branek ..........

V sobotu 2.dubna měl na programu tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 3.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém nastoupil od 16:45 hodin v kolínské sportovní hale v Borkách proti domácímu týmu HC Kolín.

V podzimní části této soutěže startovala čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým, dvoukolově. V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena / musí se však dohrát 2 odložená utkání a to Česká Lípa – Kutná Hora a Bělá – Kolín /, nyní na jaře se hraje soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se bude hrát dvoukolově každý s každým. Jelikož ale je soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení tří hostovaček !!!

V sobotním utkání byl domácí tým výrazně lepší hlavně v 1.poločase a tomu také odpovídalo průběžné skóre. Ve 2.minutě byl stav 2:0, ve 4.minutě sice 2:2, ale v 8.minutě 6:3, v 17.minutě již 12:3, ve 25.minutě 18:8 a první poločas potom skončil vysokým vedením Kolína o 11 branek v poměru 24:13. Z toho je zřejmé, že SPARTĚ příliš nefungovala obrana a za ní se nedařilo ani brankářům.

Druhý poločas již byl brankově vyrovnanější / skončil 22:21 /, přesto si domácí udržovali vysoké vedení, které dokonce narostlo ve 48.minutě až na rozdíl 16 branek - na 40:24. V závěrečné desetiminutovce již jen hosté mírně snížili vysoké vedení Kolína, ten přesto v utkání zvítězil zaslouženě a vysoko 46:34. Osmdesát branek za šedesát minut je vizitka hodně dobré hry v útoku, ale mizerné obrany a to především na straně hostů.

Kutnohorský tým nestačil hlavně v 1.poločasu, kdy byl ve všech herních činnostech horší a o něco lepší výkon ve 2.poločasu již na jednoznačném vítězství domácích nic nezměnil. Brankově se za tým SPARTY Kutná Hora nejvíce prosazoval P.Pektor, autor 11 branek a Trlida, který jich nastřílel 8.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Jiří Červenka?

V zápase proti kvalitnímu týmu Kolína, který byl navíc výrazně posílen hráči z Úval, se nám celý zápas nedařilo
v obraně, což ukazuje až hrozivý počet inkasovaných gólů.  Bohužel i přes různé změny se nám tuto herní
činnost nepodařilo během zápasu nijak výrazně zlepšit. Naopak pozitivně hodnotím počet vstřelených gólů a
nasazení a bojovnost hlavně mladších hráčů, proti velmi kvalitními soupeři. Nezbývá než tuto porážku hodit za
hlavu a soustředit se na další utkání.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/, Tausig /br/ - - Pektor P. 11, Trlida 8, Ishchenko 5, Pektor O. 3, Kostrec 2, Pavlík 2, Pícha 2 a Hráček 1. Trenéři: Červenka Jiří – Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 1, SEDMIČKY: 1/0 – 5/4, ROZHODČÍ: Průžek - Pelikánová.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 24.dubna, kdy přivítá od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška soupeře ze severu Čech - tým TJ LOKOMOTIVA Česká Lípa.