4.kolo SL ml.dorostu: SPARTA - SOKOL Bělá pod Bezdězem 42:33 / 21:14 /

Ve včerejším domácím utkání si náš tým mladších dorostenců po dobrém výkonu poradil bez větších problémů s Bělou a připsal si druhé podzimní vítězství ..........

V sobotu 6.listopadu čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora  odložené mistrovské utkání 4.kola Středočeské ligy / původní termín byl 24.10. / ve kterém přivítal od 13:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tým SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, čtyřkolově, 2x na podzim  a 2x na jaře. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

SPARTA měla před nedělním utkáním na svém kontě 3 body za vyrovnanou bilanci 1-1-1, v 1.kole remíza 33:33 v Bělé, ve 2.kole prohra v Kolíně 32:20 a ve 3.kole výhra doma nad Českou Lípou 32:29.

Dorostenci SPARTY rozehráli sobotní utkání velmi dobře, ve 4.minutě vedli 4:0, ve 13.minutě 8:1, v polovině prvního dějství 10:2, ve 20.minutě 15:6 a ve 24.minutě již 18:7. Potom si sice vybrali slabší chvilku, když hosté v rozmezí 24.-29.minuty 6 brankami v řadě snížili na 18:13, do kabin však přece jenom domácí odcházeli s pohodovým vedením o 7 branek za stavu 21:14.

Druhý poločas již byl herně i brankově vyrovnanější, přesto domácí borci navýšili své vedení do 37.minuty na desetibrankový rozdíl, stav byl 27:17. O 4 minuty později sice hosté snížili na 28:21, ve 47.minutě již to bylo o dvanáct, stav byl 34:22. A brankové „dostihy“ pokračovali až do samého konce utkání, ve kterém mladší dorostenci SPARTY přestříleli svého soupeře v poměru  42:33 a do tabulky si připsali druhé podzimní utkání. V průběžné tabulce se posunuli na 2.místo za jasně vedoucí Kolín, který přivítají na své palubovce v příštím kole.

Spolehlivý výkon v brance podal věkem ještě starší žák Matěj Niederle, střelecky se nejvíce prosazoval Patrik Pektor, autor 14 branek. Výrazně ho podporovala trojice František Vrbata – Filip Valach – Jan Kail. Ale pochvalu za dobré výkony zasluhují i všichni ostatní z poměrně úzkého sedmičlenného kádru mladších dorostenců SPARTY.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka ?

Zápas se nám podařilo rozhodnout v prvních 20 minutách, kdy jsme se ujali vedení 15:6 a podobný brankový rozdíl se nám dařilo držet po celý zbytek zápasu. Jako velké pozitivum vidím výkon našich starších žáků, kteří nám k vítězství velmi pomohli a vysoký počet vstřelených branek. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon a doufám, že se nám v příštím zápase proti vedoucímu Kolínu podaří uspět.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Pektor P. 14, Vrbata 9, Valach 7, Kail 6, Kostrec 4, Pektor O. 2 a Pavlík. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 3/0 – 0, ROZHODČÍ: Salák st. - Valeš.

Další utkání 4.kola: HC Kolín – LOKOMOTIVA Čerská Lípa 34:25 /19:8/.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 14.listopadu, kdy přivítá od 12:00 hodin ve sportovní hale Klimeška sousedský tým HC Kolín.