4.kolo SP ml.dorostu: KV Ledeč n/Sáz. - SPARTA 27 : 33 / 12:18 /

Dnes dopoledne zakončil náš tým mladších dorostenců podzimní část mistrovské sezony dobrým výkonem a hlavně vítězstvím, které přivezl z Ledče nad Sázavou ..........

V neděli 17.listopadu měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu poslední podzimní mistrovské utkání STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém nastoupil od 10:30 hodin ve sportovní hale dalšího týmu z Vysočiny – TJ KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje pětice týmů – JISKRA Havlíčkův Brod, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově, podzim - jaro. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Dorostenci SPARTY rozehráli poslední podzimní mistrovské utkání parádně, v 7.minutě vedli 0:7, v 9.minutě 1:9 a ve 14.minutě již 2:11. Poté ale několikrát zbytečně zachybovali, toho domácí využili a rychlou 6ti brankovou šňůrou v rozmezí 15.-19.minuty dokázali snížit na 8:11, později byl stav ještě 9:12. Ale hosté závěr prvního dějství zvládli lépe a v poločase měli nakonec k dobru náskok 6ti branek, když vedli 12:18.

Na začátku 2.poločasu se hráči SPARTY dlouho střelecky trápili a domácí 4 brankami dokázali snížit ve 37.minutě dokonce na 16:18. Až ve 39.minutě se hosté prosadili poprvé, o minutu později zvýšili na 16:20. A v dalším průběhu již postupně navyšovali své vedení, ve 42.minutě byl stav 17:22, ve 46.minutě 18:24 a v 52.minutě již 20:28. V posledních cca osmi minutách domácí sice něco ubrali z vysokého vedení hostů, přesto kutnohorský tým bez větších problémů dovedl utkání do vítězného konce. To nakonec skončilo výsledkem 27:33 a oba body tak putovaly zaslouženě do Kutné Hory.

Solidní výkon podal brankář Valeš, střelecky tým opět táhl Klouček, spolu s ním se ještě výrazněji prosazoval F.Novák a Veselý. Ale pochvalu za dobrý výkon i konečný výsledek zaslouží i všichni ostatní, kteří v posledním podzimním utkání v Ledči nad Sázavou nastoupili.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jan Falge ?

Utkání jsme rozehráli velmi dobře a nedovolili jsme soupeři skoro celých osm minut vstřelit branku. Konečně jsme zlepšili obranou činnost, hráči byli agresivní, a až na pár výjimek důslední. Za obranou podal velmi solidní výkon Jarda Valeš, který soupeři hodně drásal nervy. V útoku jsme byli často ukvapení a v koncovce příliš zbrklí, o tom svědčí čtyři neproměněné trháky. Kluky chci pochválit za bojovný výkon, i když nás soupeř gólově dotahoval, tak se nepoložili. Pokud budeme s takovým nasazením hrát i na jaře, tak se o výsledky bát nemusíme.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Klouček 11, Novák F. 6, Veselý 5, Novotný M. 4, Machander 3, Pektor P. 2, Capouch 1, Kail 1 a Novotný D. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 0, ROZHODČÍ: Palouda - Knytlová / oba Praha /, DIVÁCI: 42.