5.jarní kolo SL ml.dorostu: SPARTA - SOKOL Bělá 39 : 27 / 18:12 /

Ve včerejším odpoledním utkání SL zvítězil náš tým mladších dorostenců nad Sokolem Bělá hlavně zásluhou střeleckého koncertu dvojice Ishchenko - P.Pektor, která nasázela soupeři 34 branek ..........

V neděli 8.května čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora  mistrovské utkání 5.jarního kola Středočeské ligy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška od 14:00 hodin tým SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V podzimní části této soutěže startovala čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena, nyní na jaře se hraje soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se hraje dvoukolově, každý s každým. Jelikož je ale soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení maximálního počtu tří hostovaček !!!

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, hosté vedli 0:1 a 1:3, v 10.minutě domácí 4:3 a o minutu později opět hosté 4:5. V dalším průběhu prvního dějství však domácí hru zpřesnili a hlavně díky brankám Ishchenka skóre začalo narůstat v jejich prospěch. Ve 14.minutě byl stav 7:5, později 9:6, ve 20.minutě sice jen 11:9, ale ve 24.minutě 14:9 a 1.poločas nakonec skončil vedením domácích o 6 branek v poměru 18:12.

Druhý poločas byl od jeho úvodu vyrovnanější, přesto si domácí udržovali bezpečné, 6-8 brankové vedení - ve 37.minutě byl stav 22:14, ve 41.minutě 26:18 a ve 45.minutě 28:22. V závěru potom kutnohorský tým zvýšil do 53.minuty na rozdíl 10 branek, na 35:25 a konečný výsledek byl 39:27, rozdíl tedy 12ti brankový.

Dorostenci SPARTY zvítězili v nedělním utkání zaslouženě, ovšem hlavní zásluhu na konečném výsledku měla mimořádně produktivní dvojice Kiril  IshchenkoPatrik Pektor, která soupeři nasázela 34 z celkových 39 branek svého týmu.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jiří Červenka?

Vinou různých okolností jsme do zápasu nastoupili pouze se 4 dorostenci a 4 staršími žáky ( pro 2 to byla premiéra v této kategorii). Hlavně v začátku utkání jsme se dopustili velkého množství zbytečných technických chyb, přesto se nám podařilo vyhrát poločas o 6 branek. Ve druhém poločase byl průběh podobný a nakonec jsem dokázali zvítězit o 12 branek. Výborný výkon předvedla hlavně dvojce Kiril Ishchenko a Patrik Pektor, která se postarala o drtivou většinu branek, ale i ostatní hráči za nasazení především v obraně si zaslouží pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Ishchenko 21, Pektor P. 13, Hráček 2, Pektor O. 2, Pícha 1, Pelikán M. a Pelikán T. Trenéři: Červenka Jiří – Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 3/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Salák A. st. – Salák O. DIVÁCI: 21..

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY za týden opět doma, v neděli 15.května přivítá od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška nejbližšího soupeře, tým HC Kolín.