5.jarní kolo SP ml.dorostu: JISKRA Zruč - SPARTA 50:19 / 27:9 /

Ve včerejším mistrovském utkání SP náš tým mladších dorostenců na hřišti Jiskry Zruč vůbec nestíhal a odvezl si domů pořádný příděl padesáti branek ..........

V neděli 19.května odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 5.jarního kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU 2018/2019, ve kterém nastoupil od 11:00 hodin proti okresnímu rivalovi, týmu JISKRA Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut. Oba nedělní soupeři se utkali před 3 týdny v Kutné Hoře, tehdy SPARTA zvítězila po divoké přestřelce 46:39.

V nedělní odvetě však bylo vše jinak. Domácí totiž od úvodních minut na hřišti jasně dominovali a hosté se na vážnější odpor vůbec nezmohli. Sice vedli z prvního útoku 0:1 a ve 4.minutě vyrovnávali na 2:2, to však bylo z jejich strany vše a skóre jednoznačně narůstalo ve prospěch domácích. V 10.minutě byl stav 9:3, ve 20.minutě 19:8 a první poločas nakonec skončil vysokým vedením domácí Jiskry v poměru 27:9.

A podobný průběh měl i poločas druhý, jasná převaha domácích. Ti ve 40.minutě již vedli 38:13, v 50.minutě 44:16 a nakonec se skóre zastavilo na stavu 50:19. Tak to byla pořádná demolice a ostudný výsledek.

Mladší dorostenci SPARTY do utkání nastoupili značně oslabeni, navíc ve 14ti členném kádru bylo hned 11 starších žáků . Na domácí tentokrát nestačili v žádné z herních činností a tak výsledkem byla rekordní porážka o 31 branek.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Josef Salák:

Zápas proti Zruči jsme nedokázali ubránit systémově soupeře. Nefungovalo nám vůbec nic v obraně, nepočítalo se, nepředávalo se, nekomunikovalo. Soupeř si středem chodil, jak chtěl. Přestože jsme si na začátku řekli, že budou dohrávat křídla a střed bude zahuštěný, opak byl bohužel pravdou. Obrovské množství chyb jsme vyrobili i v útoku a soupeř nás hned trestal rychlými protiútoky. To, že bylo málo dorostenců, nemůže být výmluva. Kluci mají na víc, než předvedli.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Veselý 5, Novák D. 4, Kail 2, Machander 2, Rakaš 2, Ečer 1, Novák F. 1, Štícha 1, Capouch, Novotný D., Ptáčník, Salák a Valach. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 5/4 – 1/0, ROZHODČÍ: Dolejší - Dolejší / oba Zruč n.S. /, DIVÁCI: 58.

Poslední utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY již v úterý 21.května, kdy přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 18:00 hodin vedoucí tým soutěže, pražský TJ Chodov JM.