5.kolo SL ml.dorostu: SPARTA - HC Kolín 24:27 / 13:12 /

V dnešním utkání 5.kola Středočeské ligy prohrál náš tým mladších dorostenců o 3 branky s vedoucím Kolínem, když v poločase ještě o branku vedl ..........

V neděli 14.listopadu měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora  na programu mistrovské utkání 5.kola Středočeské ligy, ve kterém přivítal od 12:00 hodin ve sportovní hale Klimeška vedoucí tým soutěže – HC Kolín.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, čtyřkolově, 2x na podzim  a 2x na jaře. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

SPARTA měla před nedělním utkáním na svém kontě 5 bodů za bilanci 2-1-1. V 1.kole remíza 33:33 v Bělé, ve 2.kole prohra v Kolíně 32:20, ve 3.kole výhra doma nad Českou Lípou 32:29 a ve 4.kole další domácí výhra nad Bělou 42:33. Kolín ještě v soutěži neztratil ani bod a byl s 8 body první.

Dorostenci SPARTY se sice ujali vedení 1:0, v dalším průběhu nedělního utkání však měl více ze hry Kolín a postupně přešel až do 4 brankového vedení. V 7.minutě vedl 1:3, v 10.minutě 3:6, ve 14.minutě 5:8, v 16.minutě sice jen 7:8, ale v 21.minutě již 7:11. Potom ale domácí odpověděli šňůrou 4 branek a ve 25.minutě bylo srovnáno – 11:11. Hosté sice o minutu později přešli do vedení 11:12, závěr prvního dějství však domácí zvládli velmi dobře, když 2 brankami v posledních dvou minutách stanovili poločasové vedení 13:12.

Vstup do druhého poločasu se však dorostencům SPARTY vůbec nevyvedl, nedařilo se v obraně ani v útoku a hosté byli „na koni“. Ti nejprve 5 brankami v řadě přešli do vedení 13:17 a po snížení domácích do 40.minuty na 15:17 dalšími 3 brankami odskočili již na rozdíl pětibrankový, stav byl 15:20. V další desetiminutovce branky padaly rovnoměrně na obou stranách a tak do 49.minuty se stav posunul na 18:23. Poté následovala pasáž tříbrankových šňůr, když nejprve domácí snížili na 21:23, následně hosté zvýšili na 21:26 a poté domácí do 58.minuty snížili na 24:26. To však bylo z jejich strany vše, v poslední minutě potom hosté upravili svou 27 brankou na konečných 24:27. V utkání tak potvrdili svou letošní výkonnost a dominanci v soutěži, ve které doposud neztratili ani bod a po 5.kole jasně vedou průběžnou tabulku soutěže.

Dorostenci SPARTY nepodali v neděli špatný výkon a drželi s Kolínem valnou část utkání krok. Doplatili však na úzký kádr i nevyrovnaný kádr / ten musí doplňovat někteří starší žáci, kteří měli v nohách předchozí utkání své kategorie /, opory na vše nestačili a na některých hráčích je znát, že téměř netrénují. A to se potom těžko konkuruje týmu s širokým a celkem vyrovnaným kádrem.

Slušně zachytali oba brankáři – Niederle s Šubrtem, střelecky se nejvíce dařilo dvojici Pičman – P.Pektor, prosazoval se také Pavlík s Veselým. Celkově podal tým mladších dorostenců SPARTY bojovný výkon, byl lídrovi soutěže zdatným soupeřem a i přes porážku zaslouží určitě pochvalu.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka ?

Dnes se nám podařilo sehrát mnohem vyrovnanější zápas než v Kolíně. Dokázali jsme zlepšit úspěšnost střelby
i obranu, což se i projevilo na kvalitním výkonu našich obou brankářů. Bohužel jsme doplatili na úzký kádr, hráčům
ke konci zápasu přece jen docházely síly. Přesto zápas hodnotím pozitivně, v Kolíně jsme prohráli o 12 branek
dnes o pouhé 3 což je výrazný posun. Nyní nás čeká poslední utkání podzimu v České Lípě a doufám, že ho
zakončíme vítězně.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/, Šubrt /br/ - Pičman 7, Pektor P. 6, Pavlík 4, Veselý P. 4, Kail 2, Pektor O. 1, Kostrec a Taussig. Trenér: Červenka Jiří.

Napomínání: 1 – 0, Vyloučení: 2 – 3, Sedmičky: 4/2 – 0, Rozhodčí: Salák st. – Valeš, Diváci: 43.

Další utkání 5.kola: SOKOL Bělá – LOKOMOTIVA Česká Lípa 25:18 /15:7/.

Poslední podzimní utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 28.listopadu, kdy nastoupí od 13:00 hodin ve sportovní hale týmu LOKOMOTIVA Česká Lípa.