6.jarní kolo SL ml.dorostu: SPARTA - HC Kolín 26 : 30 / 11:13 /

V neděli přivítal náš tým mladších dorostenců v dalším jarním utkání Středočeské ligy sousedský Kolín, kterému nakonec podlehl o 4 branky ..........

V neděli 15.května měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora  na programu mistrovské utkání 6.jarního kola Středočeské ligy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška od 15:00 hodin sousedského rivala, tým HC Kolín.

V podzimní části této soutěže startovala čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena, nyní na jaře se hraje soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se hraje dvoukolově, každý s každým. Jelikož je ale soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení maximálního počtu tří hostovaček !!!

Po úvodní brance domácích vedli následně hosté 1:2 a ve 12.minutě 2:4, v 18.minutě prozměnu 5:4 domácí a ještě ve 23.minutě byl stav příznivý pro ně -  8:7. Poté hosté třemi brankami otočili na 8:10 a po vyrovnání ve 26.minutě na 10:10 dalšími třemi brankami odskočili na 10:13. V samém závěru potom domácí upravili 11 brankou na poločasových 11:13.

Od začátku druhého poločasu si hosté nadále udržovali 2-3 brankové vedení, ve 38.minutě byl stav 15:18. Následně domácí 3x snížili na rozdíl branky jediné, ve 44.minutě na 19:20. Poté sice hosté 3 brankami zvýšili na 19:23, domácím se ale podařilo 4 brankovou šňůrou do 51.minuty vyrovnat na 23:23. K obratu však nedošlo, v závěru byli přece jenom lepší hosté, kteří do 57.minuty odskočili na 24:28 a stejným rozdílem nakonec i zvítězili, když se skóre posunulo na konečných 26:30.

Dorostenci SPARTY odehráli s lídrem soutěže celkem vyrovnané utkání, v závěru byl ale důraznější tým Kolína a dovedl nedělní utkání do vítězného konce. Mimořádně produktivní byl opět Kiril  Ishchenko, autor 12 branek / i když i on dokázal několik šancí zazdít /, trochu za očekáváním tentokrát zůstal Patrik Pektor / 4 branky, z toho ve 2.poločasu pouze 1 / a na konečném výsledku se také podepsalo množství zahozených tutovek i ztrát míčů.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jan Falge?

Zápas v Kutné Hoře měl oproti tomu v Kolíně mnohem vyrovnanější průběh, se soupeřem jsme drželi krok několika povedenými akcemi v útoku, i obrana pracovala lépe, když si připsala několik pěkných bloků. Oba brankáři zaznamenali několik pěkných zákroků, na starší žáky velmi odvážný výkon. V útoku nás táhla dvojce Patrik Pektor a Kiril Ishchenko, tato úderná dvojice řídila náš útok a připravila společně většinu našich akcí. Na Patrikovi je hodně znát jeho trénink v Úvalech, je velkým přínosem pro tým, a věřím, že tomu tak bude i v mužské kategorii. Chválím celý tým složený ze dvou kategorií za nasazení po celé utkání.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Ishchenko 12, Pektor P. 4, Kail 3, Pícha 3, Kostrec 2, Pavlík 2, Pektor O. a Pelikán T. Trenéři: Falge Jan – Jeníček Daniel.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 4/3 – 3/3, ROZHODČÍ: Salák A. st. – Valeš DIVÁCI: 22.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY za 14 dní, v neděli 29.května nastoupí od 13:00 hodin ve sportovní hale týmu LOKOMOTIVA Česká Lípa.