6.kolo 2.ligy ml.dorostenců: SPARTA - HBC Strakonice 20:28 / 7:15 /

V nedělním odpoledním mistrovském utkání 6.druholigového kola nestačil náš tým mladších dorostenců na vedoucí a prozatím 100% úspěšné Strakonice a podlehl silnému soupeři o osm branek ...................

V neděli 20.října čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 6.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 15:00 hodin vedoucí tým soutěže – HBC Strakonice 1921.

Zatímco kutnohorský tým měl po úvodních 5ti utkáních na svém kontě 5 bodů - bilance 2 vítězství, 1 remíza a 2 porážky, Strakonice vedli průběžnou tabulku s plným počtem 10 bodů za 5 vítězství a přijížděly jako vysoký favorit.

A od úvodních minut to na hřišti bylo znát. Domácí se jen horko těžko prosazovali přes tvrdou obranu hostí, ti naopak několikrát „ztroskotali“ na brankáři Hudcovi a tak skóre bylo hodně dlouho překvapivě nízké. Hosté se sice prosadili hned v 1.minutě z prvního útoku, na 0:2 zvyšovali v 8.minutě a na začátku 14.minuty vedli 0:5. Domácí dali první branku až v 15.minutě na 1:5, o minutu později snížili na 2:5. V dalších minutách však hosté začali postupně navyšovat svůj náskok, ve 20.minutě vedli 3:9, ve 25.minutě 6:11 a 1.poločas skončil jejich vedením 7:15.

Začátek 2.poločasu byl brankově poměrně vyrovnaný, ve 40.minutě byl rozdíl stále osmibrankový, stav byl 12:20. Následně sice hosté odskočili až na rozdíl 11 branek, když ve 48.minutě vedli 14:25, domácí však dokázali odpovědět 4 brankami v řadě a do 56.minuty dokázali snížit na 18:25. V závěrečných minutách se již nic podstatného nestalo, na 3 branky hostí odpověděli domácí 2 brankami a tak si hosté z odvezli oba body za vítězství v poměru 20:28. A nutno dodat že zaslouženě. Potvrdili tak své vedení v soutěži a nadále zůstávají jako jediní bez bodové ztráty.

Kutnohorský tým mladších dorostenců se dlouho nedokázal prosadit v útoku a již v poločase nabral osmibrankovou ztrátu. V tom druhém přišlo určitě zlepšení, soupeř však byl tentokrát lepší. Ale konečný výsledek nebyl rozhodně žádný propadák, hráči zaslouží za snahu a bojovnost určitě poděkování a utkání.

Výborně, hlavně v úvodu utkání zachytal brankář Hudec, střelecky se nejvíce dařilo tradičně Kostrecovi, prosazoval se také Pektor a Hanuš. Ostatní zahráli dle svých současných možností.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Chvojka /br/ - Kostrec 7, Pektor O. 4, Hanuš 3, Janoušek 2, Kamenář 2, Rudolf 1, Stýblo 1, Hovorka, Kail, Košťál, Loužil a Němeček. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 4/1, ROZHODČÍ: Vejvar – Hladík, DIVÁCI: 42.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Bohužel soupeř ze Strakonic byl nad naše síly. Převyšoval nás ve všech herních činnostech a zejména v obraně. Do postavené obrany jsme se až na pár výjimek vůbec nebyli schopni dostat. Za přijatelný výsledek vděčíme velmi dobrému výkonu brankáře, bez něho by byl jinak rozdíl zcela určitě dvouciferný. Nezbývá, než zamakat na tréninku a zaměřit se na rychlý přechod do útoku, protože  to je jediná cesta, jak hrát s takovýmto soupeřem.

Ostatní výsledky 6.kola:

JIHOČEŠI - 1.HC Pardubice 29:29, HÁZENÁ Rokycany - HK SLAVIA VŠ Plzeň 24:32, POSÁZAVÍ - SPARTAK Sezimovo Ústí 20:42, SOKOL Úvaly - SOKOL Šťáhlavy 32:25, TALENT Plzeň B - LOKOMOTIVA Vršovice 46:29.

Příští program:

V 7.kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 27.října od 13:00 hodin ve sportovní hale východočeského soupeře, týmu 1.HC Pardubice