7.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: JISKRA Třeboň - SPARTA 39:24 / 20:18 /

Ani v sobotním utkání sedmého druholigového kola náš tým mladších dorostenců nedokázal bodovat, tentokrát nestačil v neúplné sestavě na Jiskru Třeboň ..........

V sobotu 28.října čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 7.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 14:00 hodin ve sportovní hale jihočeského týmu JISKRA Třeboň „B“.

Domácí, poprvé bodovali před týdnem / kdy doma porazili Loko Vršovice / a v tabulce byli předposlední, to mladší dorostenci SPARTY byli prozatím bez bodového zisku poslední.

Jiskra měla lepší vstup do utkání, postupně vedla 5:1, 6:3 a ve 13.minutě 10:4, v dalším průběhu prvního poločasu však SPARTA postupně snižovala náskok až na rozdíl branky jediné, v polovině 29.minuty na 19:18. Domácí potom 2 brankami zvýšili na 21:18. V samém závěru 1.poločasu obdržel přímou červenou Hanuš a to se na výkonu kutnohorského týmu ve 2.poločase zákonitě projevilo.

Také úvod 2.poločasu patřil domácím, kteří rychle zvýšili své vedení na rozdíl 8 branek, ve 36.minutě vedli 27:19. A když následně obdržel další červenou Hudec, dohrávala SPARTA posledních cca 23 minut bez střídání a bylo po nadějích na nějaký lepší výsledek. Domácí poté bez problémů dovedli utkání do vítězného konce, SPARTU porazili vysoko 39:24.

Kutnohorský tým mladších dorostenců opět nastoupil bez několika hráčů základní sestavy a po dvojnásobném vyloučení již na soupeře nestačil. Přesto hráči bojovali až do konce a za to si zaslouží určitě uznání.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kostrec 11, Šklíba 6, Pektor 4, Hanuš 3, Hovorka, Němeček a Stýblo. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 4, Č.KARTY: 0 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 1/0, ROZHODČÍ: Artl - Navrátil, DIVÁCI: 58.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Červenka ?

Do zápasu jsme vzhledem k různým okolnostem nastoupili pouze se 2 hráči na střídání , přesto jsme se soupeřem odehráli výborný 1 poločas. Bohužel po 2 rychlých vyloučeních našich hráčů jsme ztratili možnost střídání a toho soupeř využil k navýšení skóre a ke konečnému vítězství. Kluci si zaslouží velkou pochvalu  za výsledek a výkon v 1.poločase a za bojovnost a týmového ducha ve 2.poločase.  Nezbývá než na trénincích dále pracovat  a soustředit se na další zápasy.

Ostatní výsledky 7.kola:

HBC Strakonice 1921 – LOKO Vršovice 28:23, TALENT Plzeň B – SOKOL Úvaly 38:29, JISKRA Havlíčkův Brod - 1.HC Pardubice 28:32, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - HÁZENÁ Rokycany 34:24, LIONS Hostivice měl VOLNO.

Příští program:

V 8.kole 2.ligy JV-Čechy přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 12.listopadu ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 15:00 hodin tým HÁZENÁ Rokycany.