AŠ Mladá Boleslav - SPARTA Kutná Hora 32 : 23 / 17:12 /

V dalším kole 2.ligy prohrál náš tým starších dorostenců o 9 branek v hale mladoboleslavské AUTO ŠKODY .................

V sobotu 26.března nastoupil tým starších dorostenců SPARTY Kutná Hora od 16 hodin ve sportovní hale v Mladé Boleslavi v utkání 17.kola 2.ligy SD-Čechy proti domácímu týmu  HC AUTO ŠKODA.

V podzimním utkání v Kutné Hoře zvítězili mladoboleslavští 18:31 / 6:12 / a v domácím prostředí nastupovali v sobotní odvetě v roli favorita. V průběžné tabulce byli před tímto utkáním na 7.místě se ziskem 9 bodů, SPARTA Kutná Hora na místě devátém měla bodů šest.

Začátek utkání byl v režii domácích, kteří třemi rychlými brankami vedli již ve 3.minutě 3:0, v 7.minutě 6:2 a v polovině 1.poločasu 10:5. Hosté se jen těžko vyrovnávali s tvrdou obranou domácích a velké problémy jim dělala hra na dva pivoty. Přesto ve druhé polovině prvního dějství se již rozdíl ve skóre příliš neměnil a pětibrankovým vedením domácího týmu také poločas skončil – 17:12.

Druhý poločas měl průběh podobný, domácí tým měl i nadále herní převahu a postupně pomalu, ale jistě navyšoval svůj náskok. Ve 40.minutě byl stav 23:16, v 50.minutě 28:20 a konečný rozdíl byl devítibrankový – 32:23. Vítězství domácích bylo zasloužené, byli v tomto utkání prostě lepší.

Dorostencům SPARTY se tentokrát příliš nedařilo, často kazili a opět se projevovala stará bolest, neproměňování vyložených brankových příležitostí. Tým vůbec nepodržel brankář Koriťák a jak již bylo řečeno, obran se jen těžko vyrovnávala s hrou domácích na dva pivoty. Velmi tvrdě byl tentokrát střežen nejlepší střelec SPARTY Pícha. Naopak brankově se tentokrát nejvíce dařilo Falgemu, svůj standart potvrdil na křídle Bielický.

V dalším kole čeká tým SPARTY konečně utkání v domácím prostředí / doposud to byla hala v Ledči nad Sázavou /, v neděli 3.4. přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 12,00 hodin západočeského soupeře – HC Plzeň.

SESTAVA a BRANKY: Koriťák /br/ - Falge 8, Pícha 6, Bielický 5, Brož 3, Kuře 1, Nádvorník, Petránek a Stehlík. TRENÉR: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 7 – 3, SEDMIČKY: 0 – 5/4, ROZHODČÍ: Podzimek / Turnov / – Svítek / Praha /.