Dohrávka 1.kola SL ml.dorostu: SPARTA - HC Kolín 20:36 / 7:24 /

Dnes odpoledne zakončil náš tým mladších dorostenců dohrávkou 1.kola podzimní část Středočeské ligy a ani v pátém utkání nedokázal zabodovat ..........

V neděli 11.prosince měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dohrávku mistrovského utkání 1.kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška od 14:00 hodin v sousedském derby tým HC Kolín.

Původní termín utkání byl 18.září a mělo se hrát v kolínské sportovní hale Borky, na žádost Kutné Hory bylo odloženo na prosinec a po dohodě sehráno v Kutné Hoře.

Jinak v letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SLAVOJ Děčín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově podzim-jaro a hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

SPARTA má v průběhu celé podzimní sezony problém s nedostatečným počtem hráčů ve věkové kategorii mladších dorostenců a tak převážnou část kádru týmu tvoří hráči z nižší věkové kategorie – starší žáci. Ti sice mnohdy na o 2-3 roky starší protihráče nestačí ještě fyzicky i rychlostně, na druhou stranu v soutěži získávají cenné zkušenosti a to je pro jejich další herní i výkonnostní růst jen a jen dobře. Výsledky proto jsou jaké jsou, není to však v této sezoně až tak důležité.

V nedělní dohrávce byl Kolín, hlavně v 1.poločase jasně lepší a výsledek to jasně potvrzoval, do kabin se po úvodních 30-ti minutách odcházelo za stavu 7:24.

Začátek druhého poločasu měl podobný průběh, hosté do 47.minuty zvýšili své vedení až na 11:35. Mladí domácí hráči však v závěru zabojovali a z vysokého 24-ti brankového vedení hostů dokázali umazat 8 branek na konečných 20:36. V neúplné a oslabené sestavě kutnohorský tým na lepší výsledek neměl, hosté si odvezli oba body zcela zaslouženě.

Střelecky se nejvíce dařilo dvojici  Pícha - Kostrec, o ostatní branky se postaralo dalších sedm hráčů, včetně brankáře Hudce, který skóroval ze sedmičky.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br-1/ - Pícha 6, Kostrec 5, Niederle 3, Hanuš 1, Hovorka 1, Kamenář 1, Pektor O. 1, Rudolf 1, Loužil a Pelikán M. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 5/4 – 4/1, ROZHODČÍ: Pecka - Valeš, DIVÁCI: 45.