LOKO Č.Budějovice - SPARTA Kutná Hora 29 : 25 / 11:13 /

V sobotu náš tým mladších dorostenců podal v utkání 5.kola 2.ligy v Českých Budějovicích dobrý výkon, na zisk bodů to však nestačilo..............

V sobotu odpoledne – od 15,00 hodin nastoupil náš tým mladších dorostenců v utkání 5.kola ve sportovní hale LOKOMOTIVY České Budějovice proti místnímu týmu.

Domácí, kteří prozatím ve třech odehraných utkáních získali 3 body, byli na své palubovce přece jenom favorité. Ale utkání bylo od úvodních minut překvapivě hodně vyrovnané a SPARTA byla většinou ve vedení. Do toho šla již v úvodní minutě – 0:1, v 5.minutě byl stav 3:3, v 10.minutě 5:5 a v 15.minutě měla SPARTA k dobru náskok 2 branek – 7:9. A tímto rozdílem nakonec i první poločas vyhrála – 11:13.

Ve druhém dějství se již více začali prosazovat domácí a to hlavně zásluhou křídel. Přes ně dali totiž většinu svých branek a SPARTA zde propadla v jejich pokrytí. Ale až do 47.minuty bylo utkání stále hodně vyrovnané, stav byl v té době 21:20. Potom ale přišlo několik chyb a neproměněných šancí hostů a domácí toho dokázali využít. Třemi brankami v řadě odskočili na vedení 24:20. To už si potom v závěrečných minutách ohlídali a nakonec v utkání zvítězili o 4 branky – 29:25.

Tým SPARTY, oslabený o zraněnou brankářskou jedničku Karlovského, neodehrál v sobotu špatné utkání. Domácí však ve 2.poločase zlepšenou hrou rozhodli o svém vítězství. V kutnohorském týmu se střelecky konečně „probudil“ Falge, autor 9 branek. Zadařilo se i Brožovi na pivotu. Na rozdíl od předcházejících utkání se však minimálně prosazovali střelecky obě křídla, Bielický a Polívka a to bylo pro konečný výsledek dost klíčové.

SESTAVA a BRANKY: Koriťák /br/ - Falge 9, Brož 5, Pícha 4, Bielický 2, Kuře 2, Nádvorník 2, Stehlík 1, Polívka D. a Suntych. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 4, VYLOUČENÍ : 3 – 5, SEDMIČKY: 2/1 – 5/3, ROZHODČÍ: Barták / Třeboň / - Hladký / Sez.Ústí /, DIVÁCI: 30.

Nyní má tým mladších dorostenců SPARTY volný víkend a podzimní část 2.LIGY zakončí v sobotu 17.10. v Ústí nad Labem utkáním proti místním TYGRŮM.