OBLASTNÍ PŘEBOR mladších dorostenců

První jarní mistrovský turnaj OP / jednalo se vlastně o odložený podzimní turnaj / absolvoval v neděli 15.4. náš tým mladších dorostenců.

První jarní mistrovský turnaj OP / jednalo se vlastně o odložený podzimní turnaj / absolvoval v neděli 15.4. náš tým mladších dorostenců. Na svém novém venkovním hřišti jej uspořádal oddíl házené SOKOL Libčice n/Vlt.
Jako každého turnaje, tak i tohoto se měla zúčastnit 4 družstva / páté má vždy na střídačku volno / - domácí Libčice, Bělá p.Bezdězem, Kutná Hora a Mělník. Posledně jmenovaný tým však na poslední chvíli z důvodů velké marodky svou účast odřekl a tak se sobotní akce zúčastnila pouze 3 družstva – každé tedy odehrálo pouze dvě utkání.
A našim dorostencům se v turnaji dařilo na jedničku, obě svá utkání dokázala dovést do vítězného konce. V tom prvním proti domácím Libicím si již v poločase vypracovali 2 brankový náskok, ve druhém však domácí pět minut před koncem otočili na 14:13 ve svůj prospěch. Závěr utkání však naši dorostenci odehráli na výbornou a šňůrou 4 branek odskočili na 14:17. V samém závěru utkání již jen domácí korigovali na konečných 15:17.
Ve druhém utkání proti Bělé pod Bezdězem to již náš tým jasně dominoval a po vyhraném poločase 14:7 nakonec slavil vysoké vítězství o 12 branek – 25:13. Svoji trenérskou premiéru na lavičce SPARTY zažit v tomto turnaji Josef Salák a hned mimořádně úspěšnou.
Celý kolektiv za výkony v prvním jarním mistrovském turnaji pochválil, zvláště však vyzdvihl výkon brankáře Červenky, který odchytal s velkým přehledem obě vítězná utkání.

Jednotlivé výsledky SPARTY:
SOKOL LIbčice n/Vlt. SPARTA 15:17(6:8)
SOKOL Bělá p.Bezděz. SPARTA 13:25(7:14)

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:
Červenka /brankář/ - Hájek 10, Hovorka 8, Polívka 8, Bušina 6, Horníček 3, Šimůnek O. 3, Gabriel P. 2 a Šimůnek D. 2. Trenér: Salák Alois.