Přípravné utkání MD: SPARTA - SOKOL Chrudim 33:32 /21:11/

Ve včerejším přípravném utkání se náš tým mladších dorostenců střetl s druholigovou Chrudimí a zatímco v 1.poločase soupeře jasně přehrál, v tom druhém to bylo právě naopak ..........

Ve čtvrtek 19.prosince odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora přípravné utkání, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici účastníka jihomoravské 2.ligy mladších dorostenců, východočeský tým SOKOL Chrudim.

První poločas byl celkem jednoznačnou záležitostí dorostenců SPARTY, kteří byli lepší ve všech herních činnostech a tak poločasové vedení 21:11 bylo zcela zasloužené. Velmi dobře zachytal Valeš / 11 zákroků = 50% úspěšnost / a toho následně domácí využívali k rychlým protiútokům.

Ovšem 2.poločas měl průběh zcela opačný, domácí úplně vypadli z role, kazili v obraně i v útoku a hosté neustále dotahovali. A kdyby utkání nebylo ukončeno v 55. minutě za stavu 33:32 / z důvodů následně obsazené haly /, domácí mohli ještě - byť vedli o 10 branek - toto utkání klidně prohrát. Druhý poločas odchytal Kail, připsal si 5 zákroků a měl úspěšnost 23,8%. Hráči v poli v něm do jednoho zklamali, neexistovala obrana a v útoku to bylo jedno velké trápení.  S takovým nasazením a přístupem se nedá hrát ani podobný přátelák !!!

A jak výkon kutnohorského týmu trenér Jan Falge ?

Zápas s Chrudimí jsme rozehráli velmi solidně, v útoku jsme byli aktivní a šance jsme proměňovali, obrana fungovala dobře, soupeři jsme toho příliš nedovolili, pěkné zákroky předvedl Jarda Valeš. Druhý poločas byl ale úplným opakem. Útok byl bez náboje, obrana děravá a neagresivní. Hráčům patrně do hlavy stouplo vysoké vedení a soustředění opadlo. Jinak ale věřím, že si naši hráči, stejně jako hráči soupeře utkání užili. Nyní nás čeká vánoční přestávka, uvidíme se opět v novém roce.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/, Valeš /br/ - Novotný M. 8, Rakaš 7, Veselý 7, Novák F. 5, Machander 4, Novák D. 2, Novotný D. a Ptáčník. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 0 – 1/1, ROZHODČÍ: Veselý Šimon.