SOKOL Chrudim - SPARTA Kutná Hora 26 : 31 / 14:12 /

Náš tým starších dorostenců dnes před obědem naplno zabodoval na hřišti svého souseda v tabulce a odskočil mu na rozdíl 2 bodů ..........

Dnes - v neděli 28. listopadu nastoupil náš tým starších dorostenců v utkání 8.kola 2.ligy SD – Čechy od 11,00 hodin ve sportovní hale v Chrudimi proti domácímu SOKOLU. Ten měl, stejně jako SPARTA, před tímto utkáním na svém kontě pouhé 2 body a tak se hrálo o „Černého Petra“ – o poslední místo v průběžné tabulce soutěže.

Náš tým se sice ujal ve 2.minutě vedení 0:1, v dalším průběhu 1.poločasu však byli většinou ve vedení domácí. A hosté museli dotahovat. Ve 3.minutě srovnali na 2:2, v 5.minutě na 3:3 a v 11.minutě na 6:6. Potom hosté neproměnili řadu gólových příležitostí a do 20.minuty navýšili domácí vedení na rozdíl 4 branek – 11:7, v posledních 10ti minutách hosté postupně snižovali na poločasový rozdíl 2 branek. Ten tedy nakonec domácí vyhráli 14:12.

V úvodu 2.poločasu domácí zvýšili své vedení na 4 brankový rozdíl, ve 37.minutě byl stav 18:14. Následně domácí hráč č.2 (jediný střelec z dálky) zbytečně "hrubě" fauloval a dostal červenou kartu. Kutnohorští změnili hru v obraně a zpřesnili produktivitu střelby a ve 40.minutě bylo po brankové „přestřelce“ vyrovnáno – 19:19. Domácí potom ještě přešli do vedení 21:19 a 22:21, v 50.minutě již vedli hosté 22:23. V závěrečné desetiminutovce dostal domácí hráč na střední spojce třetí dvouminutový trest a tedy červenou kartu. Do pole tak musel druhý brankář. Zbytek utkání již dorostenci SPARTY domácí „sokoly“ jasně přehráli a utkání dovedli zaslouženě do vítězného konce. Poprvé se tak mohli na hřišti radovat ze zisku dvou ligových bodů / ty dva již získané totiž jsou za kontumaci soupeře z Plzně, který v minulém kole do utkání neoprávněně nasadil 3 hostující hráče – přičemž mohou nastoupit v utkání pouze dva / za vítězství o 5 branek – 26:31.

Z týmu SPARTY se střelecky opět nejvíce prosazoval Pícha, autor 11 branek, šest jich přidal z křídla Bielický. Pochvalu za výborný výkon i výsledek zaslouží tentokrát celý kolektiv a také kutnohorští divácí , kteří na tomto utkání vytvořili téměř domácí prostředí.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/, Koriťák /br/ - Pícha 11, Bielický 6, Falge 4, Petránek 3, Brož 2, Kuře 2, Polívka 2, Nádvorník 1, Stehlík a Suntych.  Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 6, Č.KARTY: 2 – 0, SEDMIČKY: 0 – 3/3, ROZHODČÍ: Halíř – Podzimek / oba Dvůr Králové n.L. /, DIVÁCI: 52.

Za týden má tým SPARTY volno a podzimní část 2.ligy zakončí za 14 dní - v neděli 12.12.2010, kdy od 15,00 hodin nastoupí ve sportovní hale TJ Chodov Jižní Město proti domácímu týmu.