SPARTA Kutná Hora - HC Plzeň 20 : 25 / 8:13 /

Po zimním azilu v Ledči nad Sázavou se dnes náš tým starších dorostenců představil po dlouhé době na domácím hřišti a nestačil zde na tým z bašty házené - z Plzně .......

Dnes, v neděli 3.dubna se konečně tým starších dorostenců SPARTY Kutná Hora dočkal po dlouhé době / od 10. října 2010 / utkání v domácím prostředí / v zimním období hrál svá domácí utkání ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou /, od 12,00 hodin přivítal na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v utkání 18.kola 2.ligy SD-Čechy západočeský tým – HC Plzeň.

Plzeň byla před dnešním utkáním v druholigové tabulce o místo před SPARTOU, na osmém se ziskem 10 bodů.  V podzimním domácím utkání západočeši SPARTU porazili vysoko 44:24, později však bylo utkání kontumováno ve prospěch kutnohorského týmu 12:0 za neoprávněný start hráče Plzně.

V dnešním utkání v Kutné Hoře měli výrazně lepší úvod hosté a to se promítlo v jeho dalším průběhu. V 6.minutě totiž vedli 0:5, v 10.minutě 2:7 a pětibrankový náskok poté vydržel hostům z Plzně až do konce 1.poločasu. Ve zbývajících 20 minutách prvního dějství se totiž oba soupeři pravidelně střídali ve střílení branek a poločas tak skončil vedením hostů 8:13.

Úvod 2.poločasu začali lépe domácí a dvěmi rychlými brankami snížili na 10:13, hosté se však zaskočit nenechali. Nejprve 3 brankami zvýšili na 10:16 a do 42.minuty navýšili svůj náskok na rozdíl 7 branek – 12:19. V 55.minutě již byl rozdíl osmibrankový – 16:24 a stejný rozdíl byl také v 57.minutě – 17:25. V posledních třech minutách domácí upravili třemi brankami v řadě na konečných 20:25.

Hosté z Plzně v utkání zvítězili po zásluze, měli lepší vstup do utkání, méně kazili a většinu svých šancí dokázali proměnit. A výrazně je podržel jejich brankář.

Oproti tomu dorostenci SPARTY zahodili příliš jasných tutovek a nedokázali hlavně ubránit fyzicky hodně narostlého pivota hostujícího týmu. Slušně zachytal Koriťák, střelecky se nejvíce prosadil Pícha. Poprvé po operaci nastoupil na jaře brankář Karlovský. I přes porážku byl trenér SPARTY Jiří Hasala s výkonem a nasazením svých svěřenců v tomto utkání vcelku spokojen.

V dalším – 19.kole zajíždí tým SPARTY příští sobotu 9.4. do Lovosic, začátek utkání je v místní sportovní hale od 15,00 hodin.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/, Koriťák /br/ - Pícha 9, Bielický 4, Brož 3, Falge 2, Kuře 1, Petránek 1, Nádvorník a  Stehlík. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 5, SEDMIČKY: 5/3 – 3/3, ROZHODČÍ: Blanar – Radosta / oba Liberec /.