SPARTA Kutná Hora - JISKRA Zruč n/Sáz. 24 : 35 / 14:19 /

V nedělní dohrávce 2.ligy MD nestačil náš tým mladších dorostenců na svého okresního rivala a podlehl mu vysoko o 11 branek ...................

V nedělní dohrávce odloženého utkání 9.kola 2.ligy mladších dorostenců / to se mělo hrát již 28.3. / přivítali naši dorostenci v „okresním derby“ druhý tým soutěže – JISKRU Zruč nad Sázavou. V podzimním vzájemném utkání JISKRA doma potvrdila roli vysokého favorita a zvítězila jasně 42:20 / 22:9 /.

A odveta v Kutné Hoře měla průběh podobný. Hostující tým ze Zruče byl od úvodních minut lepší a potvrzoval tak své přední postavení v tabulce soutěže. V 5.minutě byl stav 2:6, v 10.minutě 3:8 a v polovině prvního dějství již 4:11. Druhých 15 minut prvního poločasu již bylo vyrovnanější, domácí tým v jeho závěru dokázal snížit na poločasový rozdíl 5 branek – 14:19.

Druhý poločas měl podobný průběh, jako začátek toho prvního. Hosté měli herně navrch a postupně zvyšovali svůj náskok. Ten do 45.minuty narostl na rozdíl 11 branek – 17:28 a tímto rozdílem nedělní utkání také skončilo. Závěrečná čtvrtina utkání již byla ve znamení vyrovnané hry, hosté již svůj vysoký náskok bez problémů udržovali.  Oba body za vítězství 24:35 si odvezli po zásluze, celé utkání měli jasně pod kontrolou.

Utkání se hrálo na mokrém a kluzkém povrchu / po nočním vydatném dešti / a také v jeho průběhu drobně pršelo. To dělalo hráčům v pohybu dost problémů, a také mokrý míč byl příčinou technických chyb. Hosté se těmto nástrahám přizpůsobili lépe, zato domácí dost často chybovali. Nepříliš dobrá byla tentokrát obrana SPARTY a za ní ani brankář Karlovský neměl svůj nejlepší den. Brankově se nejvíce prosazoval Pícha, naopak Bielický a Falge odehráli daleko lepší zápasy, než ten dnešní.

Trenér týmu Jiří Hasala nebyl po utkání s výkonem svých svěřenců příliš spokojen, hosté byli jednoznačně lepší.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Pícha 6, Brož 4, Kuře 4, Nádvorník 4, Polívka 3, Falge 2, Stehlík 1, Bielický, Petránek a Suntych. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 4/1 – 5/5, ROZHODČÍ: Průžek – Novotný, DIVÁCI: 30.

Snímek A.Saláka je z nedělní dohrávky 2.ligy MD: SPARTA - Zruč n/S.