SPARTA Kutná Hora - TYGŘI Ústí n/Labem 33 : 12 / 11:7 /

Náš tým mladších dorostenců dnes po obědě rozdrtil po výborném výkonu v utkání posledního kola 2.ligy severočeský tým TYGRŮ z Ústí nad Labem ..........

V posledním - šestém jarním kole 2.ligy mladších dorostenců zavítal do Kutné Hory třetí tým průběžné tabulky, severočeští TYGŘI z Ústí nad Labem. Na podzim dorostenci SPARTY prohráli v ústecké sportovní hale po velké „přestřelce“ poměrně těsně 38:34, když v poločase vedli domácí 19:16.

Před 2 týdny TYGŘI doma dokázali překvapivě porazit Zruč 31:30 / a ta další týden zvítězila v Kutné Hoře 24:35 /  a dle těchto výsledků byl před nedělním utkání v roli favorita tým hostů.

Začátek utkání byl ve znamení vyrovnané hry a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení – 0:1, 2:1, 2:3, 3:3 a ve 13.minutě byl stav 3:4 pro TYGRY. Další minuty však jasně patřily domácímu týmu, který v rozmezí 14.-21.minuty zaznamenal 6 branek v řadě a přešel do vedení 9:4 a pětibrankový náskok si udržel i v poločase – 11:6. Vedení SPARTY bylo naprosto zasloužené.

Ve 2.poločase již byla převaha mladších dorostenců SPARTY daleko výraznější a tak náskok se postupně zvyšoval. Ve 35.minutě to bylo 14:9, ve 40.minutě již 19:10 !! Ve 42.minutě hosté snížili na 19:11, závěrečných 18 minut utkání však patřilo jednoznačně domácímu týmu. Hosté se již zmohli pouze na jedinou branku / v 54.minutě upravovali na 28:12 /, naopak domácí borci po pěkných akcích nasázeli hostujícímu brankáři 14 branek a dovedli utkání do jednoznačného konce – TYGŘI z Ústí nad Labem si domů odvezli drtivou porážku 33:12 !!!!!

Mladší dorostenci SPARTY se tak rozloučili s premiérovou účastí ve 2.lize výborným výkonem a zaslouženým vysokým vítězstvím nad předním týmem soutěže. Padesátka přítomných diváků je po skončení utkání odměnila zaslouženým a dlouhým potleskem – odměnou jim byla tradiční „děkovačka“.

Výborné utkání odchytal Karlovský, z jeho zákroků byli hostující hráči často dost nešťastní. Také hráči v poli odehráli jedno ze svých nejlepších utkání, skvělá byla obrana a v útoku bylo k vidění několik velmi pěkných nacvičených akcí, zakončených brankami. Střelecky v tomto utkání vynikl Pícha, autor 12 branek.

Trenér týmu SPARTY Jiří Hasala byl po utkání s výkonem svých svěřenců i se ziskem 2 bodů maximálně spokojen.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Pícha 12, Falge 6, Nádvorník 6, Bielický 2, Polívka 2, Stehlík 2, Brož 1, Kuře 1 a Petránek 1. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 2/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Hloušková – Hofmanová, DIVÁCI: 50.