Vánoční turnaj mladších žáků v Kutné Hoře.

V sobotu uspořádal náš oddíl ve sportovní hale BIOS za účasti 5 týmů vánoční turnaj pro mladší žáky, ve kterém se z vítězství radoval tým Pardubic, ten náš skončil až pátý ..........

V sobotu 15.prosince uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici přípravný Vánoční turnaj mladších žáků, kterého se zúčastnilo 6 týmů – 1.HC Pardubice, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou a pořadatelská SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla 2 x 12 minut s přestávkou pouze na výměnu stran.

Zasloužené vítězství v turnaji slavil tým 1.HC Pardubice, který ve všech čtyřech sobotních utkáních dokázal své soupeře porazit. O 2 body zpět skončil na druhém místě tým HC Kolín, třetí místo obsadil o další 2 body zpět tým JISKRY Zruč nad Sázavou.

Týmu mladších žáků SPARTY se v domácím turnaji herně i výsledkově příliš nedařilo, nedokázal bodovat ani v jediném utkání a skončil tak na posledním pátém místě. Nutno ovšem dodat, že trenéři Jiří Hasala a Alois Salák nasazovali vždy do 1.poločasu hráče z kategorie mladších žáků, do 2.poločasu však hráče z kategorie minižáků. Hlavně pro ně to byla velmi dobrá příprava a získávání zkušeností.

A nyní k výsledkům kutnohorského týmu podrobněji - v úvodním utkání podlehl vysoko o 19 branek sousedskému Kolínu, ve druhém podlehl o 8 branek okresnímu rivalovi se Zruče nad Sázavou, ve třetím prohrál o 11 branek s vítěznými Pardubicemi a ve čtvrtém podlehl o 3 branky Ledči nad Sázavou, když v poločase ještě o branku vedl.

Mladším žákům SPARTY v domácím turnaji slušně zachytal brankář Matěj Niederle, v útoku se nejvíce prosazoval Jakub Rybář, dále také Oliver Pektor, Jiří Švejnoha, Kryštof Pícha a Tomáš Trlida. Ti mladší to měli v obraně i v útoku o dost těžší, věkový a váhový rozdíl byl mnohdy hodně znát. Přesto byl sobotní turnaj pro všechny domácí hráče dobrou přípravou na jarní část středočeských mistrovských soutěží.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Niederle Matěj /br/ - Rybář Jakub 8, Pektor Oliver 6, Švejnoha Jiří 5, Pícha Kryštof 4, Trlida Tomáš 3, Kostrec Jan 2, Šimonová Anežka 1, Vácha Jakub 1, Kerner Jakub, Komberec Jakub, Kulík Michael a Loužil Vít. Trenér : Hasala Jiří.

Při závěrečném vyhlášení výsledků obdržely týmy na 1.-3.místě pohár a diplom, hráči prvních třech týmů byli dekorováni zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi. Týmy na ostatních místech obdržely diplom a drobný dárek. Plaketou a diplomem byli poté oceněni i vybraní nejlepší jednotlivci turnaje a těmi byli vyhlášeni: brankář – Matěj Niederle / Kutná Hora /, hráč – Petr Vojíř / Pardubice / a střelec – Martin Flekal / Ledeč /, autor 22 branek.

Na závěr turnaje zástupce pořadatelského oddílu Alois Salák ml. poděkoval všem jeho aktivním účastníkům - za výkony i vystupování zúčastněným týmům i jejich trenérům a také čtveřici mladých rozhodčích – S.Šnajdrové, V.Kotěšovcovi, J,Valešovi a Š.Veselému za řízení všech 10-ti sobotních utkání.