12.kolo 2.ligy mužů: JISKRA Třeboň - SPARTA 34:30 / 18:17 /

V sobotu v podvečer zahájil náš tým mužů na palubovce vedoucí Třeboně jarní část 2.ligy JVČ a přestože zde prohrál o 4 branky, výkon podal v hodně oslabené a prořídlé sestavě opravdu dobrý ..........

V sobotu 22.února zahájil tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora po 2,5 měsíční zimní přestávce jarní část 2.LIGY JV Čechy 2019-20, když v utkání 12.kola nastoupil od 18:00 hodin ve sportovní hale vedoucího týmu soutěže – JISKRY Třeboň. Na úvod tedy soupeř jasně nejtěžší.

Na podzim SPARTA doma s JISKROU herně i výsledkově propadla, hosté si z Klimešky odvezli oba body za jednoznačné vítězství 11:37. V průběžné tabulce soutěže přezimoval kutnohorský tým na 7.místě s 10 body / bilance: 10 – 4-2-4 /, JISKRA na 1.místě měla na svém kontě 17 bodů / bilance: 10 – 8-1-1 / a náskok 3 bodů na trojici týmů na 2.-4.místě – Pardubice, Strakonice „B“ a Úvaly, které získaly po 14 bodech.

Do sobotní odvety SPARTA nastupovala v silně oslabené sestavě bez 8 důležitých opor, na výkonu se to však až tak neprojevilo. Od úvodních minut překvapivě držela s domácími krok a v úvodu několikrát dokonce byla ve vedení – 1:2, 3:4 a v 11.minutě 5:6. Další úsek prvního dějství patřil domácím, kteří 4 brankami v řadě odskočili do 14.minuty na 9:6, hosty to však nijak nerozhodilo a nadále dokázali favorita zlobit. Nejprve snížili na 9:8 a ve 20.minutě dokonce srovnali na 10:10. A vyrovnané utkání pokračovalo, domácí si sice udržovali 1-2 brankový náskok, SPARTA dotahovala. Nejprve 4x dokázali vyrovnat – postupně na 12:12, 13:13, 14:14 a ve 27.minutě na 15:15, následně 2x snížili dvoubrankové vedení domácích na rozdíl branky jediné, naposledy těsně před poločasovým hvizdem na 18:17. Domácí sice po úvodních 30ti minutách dle předpokladů vedli, SPARTA se však držela na dostřel a utkání bylo nadále otevřené.

Na začátku 2.poločasu sice SPARTA vyrovnala na 18:18, následná pětiminutovka se jí však hrubě nevydařila. Domácí totiž v rozmezí 32.-37.minuty zaznamenali rychlou šňůru 5 branek a odskočili na 23:18. V dalším průběhu padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách, ve 48.minutě byl stav 28:24, v 50.minutě domácí poprvé vedli o 6 branek, stav byl 30:24.  Hráči SPARTY však bojovali nadále o dobrý výsledek, pět minut před koncem snížili na 32:28, na začátku poslední minuty na 33:30. V samém závěru utkání potom domácí ze sedmičky stanovili konečný výsledek 34:30. Oba body pobrali za vítězství zaslouženě, ovšem nadřeli se na něj více, než se čekalo.

SPARTA odjížděla k utkání v nepříliš dobrém rozpoložení s neúplnou sestavou a také s obavami o výsledek, ovšem všichni hráči podali výkon, za který se rozhodně stydět nemusí a byli suverénu soutěže na jeho palubovce důstojným soupeřem. Někteří hráči odehráli utkání bez střídání a to se samozřejmě muselo projevit. Přesto se rvali až do závěru o úspěšný výsledek. A prohra o 4 branky je rozhodně výsledek, který nikdo nečekal. Vždyť v obdobné sestavě v Třeboni před rokem prohrál 37:19 a na podzim doma dokonce 11:37.

Celé utkání odchytal Hroch, který si připsal 10 zákroků a měl úspěšnost 22,7%. Hráčům v poli podali vesměs velmi dobré obětavé výkony a zaslouží určitě velkou pochvalu. Střelecky se dařilo výrazně lépe v 1.poločase, v tom druhém již přece jenom docházely síly a bylo to na úspěšnosti znát. Kutnohorský tým měl celkovou střelbu 60-30, což je slušná úspěšnou rovných 50%. Z jednotlivců měl nejlepší procento úspěšnosti střelby Polívka D. 10-6 a dále Jeníček 15-8, Hovorka 14-7, Šnajdr 2-1, Polívka P. 9-4 a Falge 10-4. Hájek a Horák se do zakončení sice nedostali, ale i oni odvedli velký kus práce. Celkově měl tým v utkání 15 zisků míčů a 14 ztrát míčů, což jsou čísla hodně vyrovnaná.

A tak celkově musíme konstatovat, že kutnohorský tým podal v úvodním jarním utkání dobrý výkon a rozhodně v Třeboni herně ani výsledkově nepropadl. Ovšem do dalších veledůležitých utkání by to chtělo přece jenom širší sestavu a návrat tradičních opor, aby byla reálná šance na nějaký bodový zisk.

Trojice brankářů Třeboně si připsala v utkání celkem 17 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Kubík, autor 11 branek, Brchaň jich přidal 6, Baierling 5. V třeboňské hale byla v sobotní podvečer tradičně velmi dobrá divácká kulisa, utkání totiž přihlíželo více než dvě stovky diváků.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Vít Šnajdr:

Bohužel jsme nechali body v Třeboni, ale nemáme se za co stydět. Vzhledem k tomu, že jsme hráli na půdě nejlepšího celku soutěže s torzem naší sestavy, byl to výborný výkon. Chtěl bych všech devět hráčů vyzdvihnout za nasazení a bojovnost s jakou vzdorovali domácím. Střelecky nás táhl Dan Jeníček, výborně pracovali v obraně Falge a Polívka a i ostatní hráli na hranici svých možností. Pokud i k dalším zápasům přistoupíme takto a vrátí se do sestavy pár hráčů, můžeme konkurovat komukoliv v soutěži.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/ - Jeníček 8, Hovorka 7, Polívka D. 6, Falge 4, Polívka P. 4, Šnajdr 1, Hájek a Horák. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 4/4 – 3/1, ROZHODČÍ: Větrovský / Č.Budějovice / - Rutta  / Písek /, DIVÁCI: 235.

Ostatní výsledky 12.kola:

1.HC Pardubice - HBC Strakonice 1921 „B“ 00:00, LOKO Vršovice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí  00:00,  SOKOL Dolní Cerekev - SOKOL Úvaly 00:00, HK SLAVIA Praha - JISKRA Havlíčkův Brod  00:00, LOKO České Budějovice měla volno.

Další program SPARTY:

Ve 13.kole 2.LIGY mužů JVČ čeká SPARTU opět utkání na hřišti soupeře, v sobotu 29.února nastoupí od 14:00 hodin v hale týmu z Vysočiny – JISKRY Havlíčkův Brod.