13.kolo 2.ligy mužů: JISKRA Havl.Brod - SPARTA 24:27 / 13:14 /

Ve včerejším odpoledním druholigovém utkání podal náš tým mužů na palubovce havlíčkobrodské Jiskry dobrý výkon a hlavně výrazně lepším závěrem si domů odvezl oba důležité body ..........

V sobotu 29.února měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu druhé jarní mistrovské utkání 2.LIGY JV Čechy 2019-20, ve kterém ho čekal opět výjezd na hřiště soupeře, tentokrát nastoupil v utkání 13.kola od 14:00 hodin ve sportovní hale týmu z Vysočiny - TJ JISKRA Havlíčkův Brod.

Na podzim SPARTA doma s JISKROU remizovala 24:24, po vyrovnaném poločase 11:11. V průběžné tabulce soutěže byla SPARTA po 12.kole na 7.místě se 10 body, JISKRA těsně za ní na 8.místě se ziskem 8 bodů. No a v 1.jarním kole SPARTA prohrála v Třeboni 34:30, JISKRA podlehla pražské SLAVII těsně 24:23.

SPARTA do sobotního utkání nastupovala opět v dost oslabené sestavě bez 8 důležitých opor, na hřišti to však znát příliš nebylo. Od úvodních minut bylo k vidění celkem vyrovnané utkání, SPARTA šla do vedení 0:1 a 1:2, ve 4.minutě vedli domácí 3:2, v 7.minutě opět SPARTA 3:4. Další úsek prvního dějství však patřil domácím, kteří 3 brankami otočili na 6:4, ve 14.minutě vedli 7:5. SPARTA v této části utkání dost propadala v obraně a kazila i v útoku, o více než 2 branky však domácí nikdy nevedli. A v 17.minutě bylo opět srovnáno, stav byl 7:7. Následně domácí 3x o branku vedli – 8:7, 9:8 a 10:9, SPARTA však vzápětí dokázala rychle vyrovnat. A v rozmezí 20.-25.minuty dokonce zaznamenala šňůru 4 branek a přešla do vedení 10:13. Ale domácí odpověděli podobně a 3 brankami vyrovnali do 29.minuty na 13:13. Ještě v téže minuta SPARTA 14 brankou stanovila poločasový výsledek – do kabin odcházela s vedením 13:14.

Na začátku 2.poločasu SPARTA zvýšila na 13:15, domácí vyrovnali ve 34.minutě na 15:15, o dvě minuty později také na 16:16. Následně SPARTA 2x vedla o dvě branky – 16:18 a 17:19, ve 43.minutě je opět vyrovnáno – 19:19. SPARTA si však nadále držela mírný náskok, přešla do vedení 19:21 a po snížení domácích na 20:21 do 48.minuty zvyšuje na 20:23. Následně sice domácí snižují na 21:23, ale SPARTA v rozmezí 51.-56.minuty 3 brankami zvyšuje na 21:26 a to je náskok rozhodující. Domácí sice ještě snižují tři minuty před koncem na 23:26 a mají ještě výhodu přesilovky, Dan Jeníček však v předposlední minutě v oslabení střílí 27 branku a na to už jen domácí v poslední minutě odpovídají brankou na 24:27. A to je konečný výsledek. Pro SPARTU výsledek velmi cenný, zisk 2 bodů ze hřiště svého nejbližšího pronásledovatele v tabulce se počítá.

Jak již bylo uvedeno, SPARTĚ opět chybělo několik důležitých opor a tak tým doplnili dva hráči, které jsme v sestavě dlouho neviděli. Po 4,5 letech nastoupil do mistrovského utkání Filip Thieme a dokonce po 5,5 letech Pavel Rudolf. A oba dva "veteráni" týmu k sobotnímu vítězství výrazně pomohli.

Celé utkání odchytal spolehlivě Hroch, připsal si 12 zákroků / rovnoměrně 6 a 6 za poločas, v závěru chytil krom jiného důležitou sedmičku / a měl úspěšnost 33,3%. Hráči v poli podali vesměs dobré, obětavé výkony, byť to nebylo vždy bez chyb. Těch bylo v některých fázích utkání, hlavně v obraně několik a dost zbytečných. Tak toho se pro příště vyvarovat. V útoku se více dařilo v poločase druhém, v tom prvním toho domácí brankář dost pochytal. Střelecky se nejvíce prosazoval Polívka P. 10-6, Jeníček 8-5, Pugliese 11-5, Hovorka 6-4, Pícha 6-3, Thieme 3-2, Falge 4-2, Horák a Rudolf se do zakončení nedostali. Ovšem posledně jmenovaný zahrál, hlavně v útoku v pivotu výborně, vybojoval 3 sedmičky a také vyloučení soupeře.

V sobotním utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 48/27 = úspěšnost 56,2%. Obrana si připsala 3 bloky, k tomu 10 získaných míčů. V útoku tentokrát obdobný počet ztrát – těch bylo 12, což není nijak vysoký počet.

Dvojice domácích brankářů si připsala v utkání celkem 14 úspěšných zákroků, z toho plných 11 v 1.poločasu. Střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Rezek / 8 / - Ondrouch / 7 /.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Vít Šnajdr:

Nebyl to jednoduchý zápas, Havlíčkův Brod hraje silovou házenou, která nám nevyhovuje. Důležité bylo, že jsme podali kolektivní výkon a zejména ve druhém poločase hráli svou rychlou hru. Stále je na čem pracovat, obrana občas dostával jednoduché branky a naopak zejména v prvním poločase nás trápila naše střelba, ale potvrdili jsme dobrou výkonnost naznačenou v Třeboni. Hodně nám pomohli navrátilci do sestavy Rudolf, Thieme a Pugliese, ale musím pochválit celý tým za nasazení a bojovnost, s jakou k zápasu přistoupil.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/ - Polívka P. 6, Jeníček 5, Pugliese 5, Hovorka 4, Pícha 3, Falge 2, Thieme 2, Horák a Rudolf. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 3/2 – 6/4, ROZHODČÍ: Dolejší / Zruč / -  Chalupa  / Nové Veselí /, DIVÁCI: 42.

Ostatní výsledky 13.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ – SOKOL Dolní Cerekev 35:30, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - 1.HC Pardubice 34:27, SOKOL Úvaly – HK SLAVIA Praha 25:22, LOKO České Budějovice - JISKRA Třeboň 27:25, LOKO Vršovice měla volno.

Ve 14.kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v neděli 8.března od 18:00 hodin tradičního středočeského soupeře - tým SOKOLA Úvaly.