15.kolo 2.ligy mužů JVČ: JISKRA Havlíčkův Brod - SPARTA 38:27 / 21:14 /

Ve včerejším večerním druholigovém utkání v Havlíčkově Brodě náš tým mužů na domácí nestačil a odvezl si domů po mizerném výkonu další vysokou porážku ..........

V neděli 6.března měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 15.kola 2.ligy JVČ 2021-22, ve kterém nastoupil od 17:00 hodin ve sportovní hale týmu z Vysočiny - TJ JISKRA Havlíčkův Brod.

Na podzim SPARTA doma JISKRU po dramatickém průběhu porazila 32:31, po vyrovnaném poločase 15:15. V průběžné tabulce soutěže byla SPARTA po 14.kole na 8.místě se 10 body, JISKRA na 11.místě se ziskem 5 bodů.

SPARTA nedělní utkání nerozehrála nejhůř, v jeho úvodu vedla 0:1 a 1:2, po vedení domácích 4:2 a 5:3 vyrovnala v 7.minutě na 5:5 a vedení domácích 7:5 ještě dokázala otočit do 12.minuty ve svůj prospěch na 7:8. To však bylo její vedení v utkání naposledy. V dalším průběhu prvního dějství již byli herně jasně lepší domácí a skóre se začalo otáčet v jejich prospěch. Na začátku 15.minuty vedli 10:9, ve 21.minutě již 15:9, ve 26.minutě 19:13 a první poločas nakonec skončil sedmibrankovým vedením domácí Jiskry, na ukazateli svítil průběžný stav 21:14. Velký obdržených branek byla hlavně vizitka špatné obrany SPARTY, hráči navíc poztráceli v útoku, mnohdy naprosto zbytečně 16 míčů !!!

No a 2.poločas nebyl o moc lepší. V jeho úvodu domácí navýšili své vedení do 38.minuty již na 26:14 a o osudu utkání bylo vlastně rozhodnuto. Ve zbývajícím čase již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách, rozdíl se již nijak výrazně neměnil a tak domácí dovedli utkání bez problémů do vítězného konce, SPARTU porazili vysoko 38:27.

Kutnohorský tým podal celkově hodně špatný výkon, obranou počínaje a útokem konče. A za průchodnou obranou se příliš nevedlo ani brankářům. Úvod odchytal Valeš, pokračoval Šimáně, polovinu druhého poločasu Filip a o zbytek se podělili Šimáně s Valešem. Filip si připsal 6 úspěšných zákroků a měl úspěšnost rovných 40%, Valeš měl 4 zákroky a úspěšnost 19%, Šimáně tentokrát pouhé 2 zákroky a úspěšnost 14,3%.

Hráči v poli podali vesměs hodně podprůměrné výkony. Jak již bylo poznamenáno, obrana byla hodně nedůrazná a příliš propustná, zisky míčů byly mnohdy vzápětí kompenzovány zcela zbytečnými ztrátami a v útoku to také nebylo ono, příliš ztrát a zahozených brankových příležitostí. A výsledek tomu nakonec odpovídal. V utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 55 - 27 = úspěšnost 49,1%. Obrana si připsala sice 5 bloků a k tomu 14 získaných míčů, v útoku ovšem celkem 20 ztrát, což je příliš vysoké číslo. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – hrající trenér Šnajdr ji měl 100% 2-2, Klouček 4-3, Felis 7-4, Budiš 6-3, Jeníček 10-5, Falge 9-4, Hovorka 7-3, Novák 5-2, Polívka P. 3-1 a Polívka D. 2-0.

Dvojice domácích brankářů si připsala v utkání celkem 19 úspěšných zákroků / z toho hnedle 14 ve 2.poločasu /, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Ondrouch – Zich, oba po 5 brankách.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:

Předvedli jsme hodně špatný výkon, v podstatě nemohu najít nic pozitivního. Obrana nefungovala, nebyli jsme schopni soupeře přerušit a nechávali jsme ho zakončovat z bezprostřední blízkosti. V útoku jsme vyrobili neskutečných 21 ztrát míče, některé byly na úrovni mladších žáků. Střelba bezzubá, spousta neproměněných příležitostí, nedokážeme hru dohrát do šancí a do volných pozic.. Pokud nezměníme přístup zejména v tréninku, nebudeme mít v dalších zápasech nárok.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/, Valeš /br/ - Jeníček 5, Falge 4, Felis 4, Budiš 3, Hovorka 3, Klouček 3, Novák 2, Šnajdr 2, Polívka P. 1 a Polívka D. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 4/2 – 0, ROZHODČÍ: Pražák - Šulc, DIVÁCI: 30.

Ostatní výsledky 15.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ - LOKO České Budějovice 24:27, SOKOL Úvaly - SOKOL Nové Veselí „B“ 22:30, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - LOKO Vršovice 35:28, 1 HK SLAVIA Praha - JISKRA Třeboň 25:27, HC Pardubice - SOKOL Dolní Cerekev nehráno.

Další program:

V 16.kole 2.ligy mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v neděli 13.března od 17:00 hodin tradičního středočeského soupeře - tým TJ SOKOL Úvaly.