19.kolo 2.ligy mužů JVČ: LOKOMOTIVA Vršovice - SPARTA 27:24 / 10:14 /

Ve včerejším druholigovém utkání ve Vršovicích náš tým výborně začal a vedl až o 7 branek, ovšem závěrečnou patnáctiminutovku hrubě nezvládl a odjel domů s prázdnou ..........

V neděli 10.dubna měl kutnohorský tým mužů na programu mistrovské utkání 19.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 16:00 hodin v nafukovací sportovní hale pražského soupeře - týmu LOKOMOTIVY Vršovice.

Před nedělním utkání byla SPARTA v průběžné tabulce soutěže na 8.místě12 body / bilance: 6-0-12 /, Lokomotiva na 10.místě9 body / bilance: 4-1-13 /. V podzimním vzájemném utkání SPARTA doma zvítězila 36:25 po poločasovém vedení 16:15.

Do nedělního utkání však opět nastupovala v poměrně oslabené sestavě s 8 hráči do pole a 3 brankáři. Navíc byl připraven vypomoci i trenér Šnajdr / ten nakonec do utkání v poli nezasáhl /. Domácí měli naopak plnou soupisku 16 hráčů.

SPARTA rozehrála utkání velmi dobře, od úvodních minut domácí přehrávala, dařilo se brankáři Šimáněmu a tomu také odpovídalo průběžné skóre. V 5.minutě vedla 1:3, v 15.minutě 4:7, ve 20.minutě 5:11 a ve 25.minutě již dokonce 6:13. Ještě minutu před koncem byl stav 8:14, v poslední minutě však domácí 2 brankami snížili na poločasových 10:14. Škoda nepříliš povedené poslední pětiminutovky, kterou domácí vyhráli 4:1, jinak mohlo a hlavně mělo být vedení SPARTY daleko výraznější.

Ještě v úvodních minutách 2.poločasu SPARTA 4x navýšila své vedení na rozdíl 5 branek, naposledy ve 39.minutě na 13:18. To však již hrála bez Felise, který za zbytečný faul na hráče v průniku obdržel červenou kartu. A v následujících minutách se začala karta obracet. Domácí hru výrazně zpřesnili, naopak SPARTA se trápila hlavně v útoku, chyběla spolupráce a příliš kazila. V rozmezí 40.-47.minuty neskórovala, naopak domácí 4 brankami snížili na 17:18, po vedení SPARTY 17:19 dokonce na začátku 50.minuty vyrovnali na 19:19. Na to ještě dokázala odpovědět 2 rychlými brankami a ještě v téže minutě přešla do vedení 19:21, později ještě vedla 20:22 a v 53.minutě ještě 21:23. Ale závěr utkání vůbec nezvládla. Novák navíc inkasoval za faul další červenou, Budiš odstoupil po nárazu do hlavy a oslabený tým bez možnosti střídání totálně odpadl. A naopak rozjetí domácí 6 brankovou šňůrou v rozmezí 54.-60.minuty otočili utkání ve svůj prospěch, když odskočili na 27:23. SPARTA již jen v samém závěru snížila na konečných 27:24. A z parádně rozehraného utkání tak odešla s prázdnou.

Převážnou část utkání odchytal Šimáně, který si připsal 16 zákroků / z toho 10 v 1.poločase / a měl velmi dobrou úspěšnost 37,2%. A to ještě od cca 10 minuty chytal se sebezapřením se zraněným kotníkem. Bohužel od stavu 15:18 si za cca posledních 15 minut již žádný zákrok nepřipsal. Filip naskočil na kratičký úsek v době jeho ošetřování, ze 2 střel 2x inkasoval. Valeš tentokrát do utkání nezasáhl.

Hráči v poli odehráli velmi dobrý 1.poločas, v tom druhém již příliš kazili a v závěru v oslabené sestavě již na soupeře nestačili. Velký počet 20-ti, mnohdy zbytečných ztrát, navíc domácím hodně napomohlo k obratu. Produktivita v útoku byla celkem slušná v 1.poločase, v tom druhém již daleko slabší. Celkově vyslali hráči SPARTY na branku soupeře 44 střel / po 22 v každém poločasu / a z toho 24 branek znamenalo úspěšnost střelby 54,5%. 4 střely skončily v blocích hostující obrany, 1 mířila do tyče, 1 šla vedle a 14 jich pochytali domácí brankáři. A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku podle úspěšnosti? Hovorka měl střelbu 5-4,  Budiš 4-3, Polívka D. 5-3, Jeníček 13-7, Falge 6-3, Polívka P. 4-2, Novák 3-1 a Felis 4-1. Jak již bylo uvedeno, technických chyb si celý tým připsal v utkání 20, k tomu pouze 9 získaných míčů.

Domácí brankáři si připsali celkem 14 úspěšných zákroků, v útoku byl hlavně ve 2.poločase velmi nebezpečný střelec Brabec, autor 10 branek svého týmu, 6 jich přidal Bulant, 4 Hanko a 3 Malý.

Druhá přímá červená karta pro Nováka znamená, že v příštím utkání proti vedoucímu Novému Veselí „B“ bude nuceně odpočívat.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Jedním slovem zklamání. Odcházíme poraženi od soupeře, který nebyl lepší, ale zcela určitě byl motivovanější. V rozhodujících fázích zápasu přestaneme hrát kolektivně, začneme kupit chyby a rezignujeme na plnění nějakých taktických pokynů. Když k tomu připočteme dvě červené karty, tak jsme si tento výsledek zasloužili. Mou chybou bylo, že jsem nesáhl k výměně brankářů v půli druhého poločasu, i to možná mohlo pomoci. Nezbývá než doléčit zranění a pokusit se o dobrý výsledek proti soupeři z Budějovic.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/, Valeš /br/ - Jeníček 7, Hovorka 4, Budiš 3, Falge 3, Polívka D. 3, Polívka P. 2, Felis 1 a Novák 1. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 3, Č.KARTY: 0 – 2, SEDMIČKY: 2/1 – 5/5, ROZHODČÍ: Lehký – Novotný, DIVÁCI: 25.

Ostatní výsledky 19.kola:

SOKOL Úvaly - 1.HC Pardubice 28:30, SOKOL Nové Veselí „B“ - LOKO České Budějovice 36:23, HBC Strakonice 1921 „B“ - JISKRA Třeboň 38:34, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - SOKOL Dolní Cerekev 23:26, JISKRA Havlíčkův Brod - HK SLAVIA Praha 29:35.

Další program:

Ve 20.kole 2.ligy mužů JVČ přivítá tým kutnohorské SPARTY ve sportovní hale Klimeška v neděli 24.dubna od 17:00 hodin soupeře nejtěžšího, již jistého vítěze soutěže, který doposud neztratil jediný bod – TJ SOKOL Nové Veselí „B“.