19.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - 1.HC Pardubice 27:28 / 10:15 /

Ve včerejším, pro oba soupeře důležitém druholigovém utkání, náš tým mužů herně zklamal, oba body po nepřesvědčivém výkonu soupeři doslova odevzdal a propadl se opět na dno tabulky ..........

V neděli 2.dubna čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora veledůležité mistrovské utkání 19.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici silného východočeského soupeře - tým  1.HC Pardubice.

V podzimním vzájemném utkání SPARTA v hale soupeře prohrála 27:20, když v poločase vedli domácí stejným rozdílem - 15:8. Jinak ale v průběžné tabulce soutěže na tom prozatím byla o něco lépe SPARTA, po 16 odehraných utkáních na 10.místě měla 7 bodů / bilance: 16 – 3-1-12 /, Pardubice o bod zpět na posledním 11.místě měly 6 bodů / bilance: 17 – 3-0-14 /. Bylo tedy jasné, že pro oba soupeře bylo nedělní utkání mega důležité a jednoznačně existenční !!

První polovina 1.poločasu byla poměrně vyrovnaná a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. O tom ostatně svědčí vývoj skóre - 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6 a ve 14.minutě 6:6. Následně hosté přešli do vedení 6:8, v 17.minutě domácí snížili na 7:8. Další minuty však patřily jasně hostům, kteří v rozmezí 18.-22.minuty zaznamenali šňůru 5 branek a rázem vedli šestibrankovým rozdílem -  7:13. SPARTA sice do 26.minuty snížila na rozdíl čtyř branek, na 10:14, v závěru však pokazila přesilovku a naopak oslabení hosté upravili na poločasových 10:15.

SPARTA první poločas vůbec nezvládla, hráči často chybovali v obraně, poztráceli mnoho míčů a v útoku zachodili několik jasných tutovek. A nebýt zákrorů brankáře Šimáněho, mohlo být i hůř.

Do 2.poločasu SPARTA nastoupila s odhodláním něco s nepříznivým vývojem udělat a pomalu se jí dařilo snižovat pětibrankovou ztrátu. Do 34.minuty snížila na 12:15, později byl stav 13:16. Na začátku 41.minuty snížila na rozdíl 2 branek, stav byl 15:17. Hosté však v dalším průběhu vždy dokázali brankou své vedení navýšit a domácí brankou snižovat – 15:18, 16:18, 16:19, 17:19, 17:20, 18:20 a ve 46.minutě vedli hosté 18:21. Poté SPARTA 2 brankami dokonce snížila na 20:21, hosté však odpověděli stejně a v 50.minutě byl stav 20:23. A to nebylo z jejich strany vše, v 54.minutě vedli 21:25 a o minutu později 22:26. SPARTĚ již na obrat mnoho času nezbývalo, snížila nejprve na konci 56.minuty na 24:26 a po brance hostů v 58.minutě, kdy zvýšili na 24:27 na začátku poslední minuty na rozdíl branky jediné, na 26:27. Po time-outu hostů však obrana SPARTY opět chybovala a 22 vteřin před koncem hosté zvýšili na 26:28. SPARTA sice rychle odpověděla, snížila 14 vteřin před koncem na 27:28, to však bylo z její strany vše. Závěrečná osobka již nic na výsledku nezměnila a tak si hosté odvezli po dramatickém závěru z Kutné Hory oba body.

SPARTA nedělní utkání proti soupeři, který přijel v poměrně úzké a hodně oslabené sestavě vůbec nezvládla. Špatnou obranou počínaje a mizerným útokem konče. Příliš technických chyb a neproměňování šancí, to všechno byla voda na mlýn soupeři. A ten toho dokázal náležitě využívat. SPARTA se tak opět propadla na poslední místo druholigové tabulky a v posledních třech utkáních proti silným soupeřům příliš šancí na zisk bodů mít nebude. I když každý zápas je jiný a s každým se za určitých okolností dá hrát. Tak se nechme překvapit.

Převážnou část nedělního utkání odchytal Šimáně, který připsal si 19 zákroků a měl výbornou úspěšnost 41,3% / kromě několika těžkých zákroků kryl i 2 sedmičky /. Na jednu sedmičku šel ve 2.poločasu Valeš, neúspěšně.

Hráči v poli podali vesměs špatné výkony a to jak v obraně, tak v útoku. Nikdo nijak výrazně nevynikl a dle toho hra vypadala a utkání dopadlo. Obrana si v utkání připsala pouhý 1 blok a 10 získaných míčů, naopak v útoku měl tým celkem 14 ztrát / z toho 10 v 1.poločasu /. Úspěšnost střelby byla nic moc, celkově 55 - 27 = slabá úspěšnost 49,1%. 3 střely skončily v blocích hostující obrany, 5 mířilo vedle, 3 skončily na tyčích a 17 jich pochytal brankář hostí. A jak si vedli hráči SPARTY při střelbě dle úspěšnosti –  solidní ji měl Hovorka 11-8, Pektor 3-2 a Jeníček 5-3, u ostatních již to bylo podstatně horší - Pícha 6-3, Hájek 2-1, Ishchenko 14-6, Falge 6-2, Novák 3-1, Polívka D. 3-1, nulovou Kafka 1-0 a Klouček 1-0, Fišera tentokrát do utkání nezasáhl.

Hostující brankář Čekal si tedy připsal v utkání celkem 17 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Chalupník – 10, Joudal - 8.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:

Těžko hodnotit, takto se o záchranu nebojuje. Špatná obrana, rychlý přechod velmi kostrbatý a v postupném útoku trápení. Před zápasem si řekneme, co chceme hrát, ale nedokážeme nic z toho splnit. Tenhle soupeř pro nás neměl být problém, ale v podstatě jsme se porazili sami. Je to pro mě opravdu velké zklamání.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Hovorka 8, Ishchenko 6, Pícha 3, Jeníček 3, Falge 2, Pektor 2, Hájek 1, Novák 1, Polívka D. 1, Fišera, Kafka a Klouček. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 6/4, ROZHODČÍ: Podzimek – Vlk, DIVÁCI: 65.

Ostatní výsledky 19.kola:

JISKRA Havlíčkův Brod – SOKOL Dolní Cerekev 30:28, JISKRA Třeboň - LOKOMOTIVA České Budějovice 33:22, SOKOL Nové Veselí „B“ - SK SLAVIA Praha 32:21, LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Úvaly 28:36, HBC Strakonice 1921 „B“ měl volno.

Příští týden se o Velikonocích nehraje, až za 14 dní zajíždí tým SPARTY Kutná Hora k utkání 20.kola 2.ligy mužů JVČ do Úval, kde v neděli 16.dubna nastoupí od 16:00 hodin ve sportovní hale středočeského rivala - týmu TJ SOKOL Úvaly.