20.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - SOKOL Nové Veselí "B" 21:28 / 14:11 /

Ve včerejším druholigovém utkání náš tým mužů dlouho držel krok s lídrem soutěže, v poločase dokonce vedl, ovšem v tom druhém fyzicky odpadl a hosté otočili výsledek ve svůj prospěch ..........

V neděli 24.dubna přivítal kutnohorský tým mužů v utkání 20.kola 2.ligy JVČ 2021-2022 ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin lídra soutěže, tým TJ SOKOL Nové Veselí „B“.

„Béčko“ Nového Veselí je v letošní druholigové sezóně naprostým suverénem, v dosavadních 19-ti odehraných utkáních 19x zvítězilo a tři kola před koncem soutěže je již jeho jistým vítězem. V podzimním vzájemném utkání doma SPARTU porazilo jednoznačně 39:19 a do Kutné Hory v neděli přijelo v roli zcela jasného favorita.

A lepší vstup do utkání měli dle předpokladů hosté, kteří na začátku 6.minuty vedli 1:3. Ovšem v dalším průběhu 1.poločasu se domácí kolektiv výrazně zlepšil, dařilo se brankáři Filipovi, solidní byla obrana a mimořádně produktivní útok, to vše bylo důležitým faktorem obratu. V 7.minutě bylo srovnáno na 3:3 a po vedení hostů 3:4 přešla SPARTA 4 brankami v řadě do 12.minuty do vedení 7:4, v 16.minutě vedla 9:6 a na začátku 20.minuty dokonce 11:7. Hosté sice v závěrečné desetiminutovce 3x snížili na rozdíl 2 branek, poločas SPARTA přesto vyhrála, do kabin odcházela s vedením o 3 branky v poměru 14:11. Vedení to bylo překvapivé, ale zasloužené.

V úvodu 2.poločasu SPARTA 2x vedla rozdílem 4 branek, naposledy ve 35.minutě, kdy byl stav 16:12. Následovaly 3 rychlé branky hostů v řadě a ve 37.minutě to bylo o branku – 16:15. Na to SPARTA odpověděla 2 brankami a ve 40.minutě vedla 18:15. Ale s přibývajícím časem hosté přebírali iniciativu a domácí hráči naopak příliš kazili, přestalo se dařit hlavně v útoku a tomu také napovídalo průběžné skóre. Do 43.minuty hosté 3 brankami vyrovnali na 18:18, po vedení SPARTY 19:18 dalšími 3 brankami otočili do 48.minuty na 19:21. Domácí sice ještě dokázali snížit na 20:21, další minuty však patřily jasně hostům. Ti v rozmezí 52.-57.minuty 5 brankami odskočili na 20:26 a tím bylo o vítězi utkání definitivně rozhodnuto. V závěrečných cca 4 minutách se již skóre posunulo na konečných 21:28. Hosté tak potvrdili letošní dominanci v soutěži a již po dvacáté naplno bodovali.

Ale neměli to v nedělním utkání v Kutné Hoře rozhodně jednoduché. Domácí kolektiv podal hlavně v 1.poločase velmi dobrý výkon a dokonce ho o 3 branky vyhrál. A ještě na začátku toho druhého vedl i o 4 branky. Ovšem s přibývajícím časem odešla většina hráčů fyzicky, přestalo se dařit v obraně i v útoku a toho samozřejmě mladý pohyblivý tým soupeře dokázal využít. A přestože hosté nepřijeli  k nedělnímu utkání určitě v nejsilnějším složení / ve stejný den hrál svá mistrovská utkání jak tým extraligový, tak tým starších dorostenců /, i v této sestavě si dokázal udržet 100% bilanci.

Celé nedělní utkání odchytal Filip, který si připsal 16 zákroků / a mnohé opravdu excelentní / a měl velmi dobrou úspěšnost 36,4%. Šimáně mu tentokrát kryl záda z lavičky, další brankář Valeš prozměnu vypomohl jako hráč v poli.

Hráčům v poli vyšel na výbornou 1.poločas, ten druhý již byl o hodně horší / skončil 7:17 /. Opět bylo k vidění příliš technických chyb, tentokrát celkem 19 a také produktivita střelby šla s přibývajícím časem výrazně dolů. V utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 46 - 21 = slabá úspěšnost 44,7% / v 1.poločase přitom byla 22-14 = 63,6% /. Celkem 5 střel skončilo v blocích hostující obrany, 4 střely šly vedle, 2 skončily na tyčích a 14 jich pochytal brankář hostí. Obrana si tentokrát nepřipsala jediný blok a pouze 5 získaných míčů / oproti 19 ztrátám hodně velký rozdíl /. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti:  Hovorka 6-4, Polívka P. 7-4, Falge 6-3, Valeš 2-1, Jeníček 13-6, Felis 3-1, Budiš 9-2, Polívka D. a Šnajdr se do zakončení nedostali.

Hostující brankář si připsal v utkání celkem 14 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Bartůněk, autor 7 branek, po 4 přidali Kršek a Pazour.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Velká škoda, do padesáté minuty jsem věřil, že bychom mohli překvapit a obrat soupeře o body. Odehráli jsme asi nejlepší první poločas celé sezóny. Výborně chytal brankář, obrana pracovala solidně a dařilo se i v postupném útoku. Pak však soupeř změnil obranu, což nám dělalo značné potíže, ale hlavně od čtyřicáté minuty bylo vidět, že nám dochází síly. Střelba ztratila přesnost i razanci, obrana se stávala prostupnější a začali jsme dělat technické chyby. V posledních minutách jsme doslova odpadli. Přesto bych chtěl všem hráčům poděkovat za nasazení a předvedený výkon.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Jeníček 6, Hovorka 4, Polívka P. 4, Falge 3, Budiš 2, Felis 1, Valeš 1 a Polívka D. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 1/1, ROZHODČÍ: Čapek - Hladký, DIVÁCI: 25.

Ostatní výsledky 20.kola:

HK SLAVIA Praha - SOKOL Úvaly 30:30, LOKOMOTIVA České Budějovice - JISKRA Havlíčkův Brod 24:26, JISKRA Třeboň - LOKOMOTIVA Vršovice 00:00, SOKOL Dolní Cerekev – HBC Strakonice 1921 „B“ 28:45, 1.HC Pardubice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 36:27.

Ve 21.kole 2.ligy mužů JV-Čechy nastoupí kutnohorský tým opět doma, v neděli 1.května přivítá ve sportovní hale Klimeška od 17:00 hodin druhý tým soutěže - LOKOMOTIVU České Budějovice.