2.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - SOKOL Dolní Cerekev 21:27 / 14:9 /

Ve včerejším druholigovém utkání náš tým mužů podal ve 2.poločase tragický výkon plný technických chyb a ani šestibrankové vedení mu nestačilo k nějakému bodovému zisku ..........

V neděli 27.září 2020 odehrál kutnohorský tým mužů první podzimní domácí mistrovské utkání 2.LIGY JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské soupeře z Vysočiny - tým  TJ SOKOL Dolní Cerekev.

Nedělní soupeř SPARTY je loňským nováčkem soutěže, která však byla z důvodů covidové pandemie po 3.jarním kole ukončena. Oba soupeři tehdy stihli odehrát pouze jedno utkání a to v prosinci 2019 v Kutné Hoře. SPARTA v něm zvítězila celkem jednoznačně 33:19 po poločasovém vedení 17:9. Letos v úvodním kole oba týmy svá utkání prohrály, SPARTA v Úvalech 29:16 a SOKOL doma se Slávií Praha 26:31.

SPARTA nezačala úvodní domácí utkání nejlépe a v 8.minutě prohrávala 1:3. Ale v dalším průběhu prvního dějství se její hra zlepšila a do 18.minuty otočila na 5:3, ve 24.minutě vedla 9:4, ve 28.minutě 12:7 a první poločas nakonec skončil jejím zaslouženým vedením 14:9.

Když na začátku 2.poločasu, ve 36.minutě zvýšila SPARTA své vedení na 16:10, vypadalo to s vyhlídkami na dobrý výsledek nadějně. Ale opak byl pravdou. Velké množství technických chyb a slabá produktivita v útoku znamenala, že se hosté dostali do hry. Ti výrazně zlepšili obranu, v rozmezí 37.- 42.minuty zaznamenali šňůru 5 branek a rázem bylo zaděláno na drama, stav byl 16:15. SPARTA ještě do 45.minuty zvýšila na 17:15 a 18:16, další a další technické chyby však hosté dokázali nemilosrdně potrestat. Do 51.minuty další šňůrou 5 branek otočili na 18:21 a po snížení SPARTY v 53.minutě na 20:21 dvěmi slepenými brankami v rozmezí 17 vteřin opět odskakují na tříbrankový rozdíl, stav je 20:23. SPARTA sice ještě na konci 56. minuty snižuje na 21:23, to je však z její strany vše. V závěru již jasně kralují hosté, kteří navíc 4 brankami upravují na konečných 21:27.

SPARTA se tak v prvním podzimním domácím utkání představila svým divákům prapodivným výkonem. V 1.poločase měla hru celkem pod kontrolou a i přes množství chyb zaslouženě vedla o 5 branek. Ovšem že promrhá vedení dokonce šestibrankové v poločase druhém, tak to by nikoho ani ve snu nenapadlo. Bohužel se tak stalo a z nadějně rozehrané partie „zbyly oči pro pláč“.

Převážnou většinu utkání odchytal starší dorostenec Valeš, který si připsal 11 zákroků / z toho 8 v 1.poločase / a měl úspěšnost 34,4%. Na posledních cca 8 minut nastoupil Hroch, který měl 4 zákroky a úspěšnost 40,0%.

Hráči v poli podali vesměs průměrné výkony v obraně, o čemž vypovídají 4 bloky a 9 získaných míčů, o to horší byla však hra v útoku. Byť celková střelba 42-21 = slušná úspěšnost rovných 50%. Avšak počet 42 střel je na 60 minut hry málo a co je nejděsivější, to je počet ztrát. Tak těch bylo celkem 21 a z toho Falge si jich připsal hned 11 !!!!! A jak se dařilo hráčům v útoku? 100% střelbu měli tentokrát pivoti Brož 2-2 a Rudolf 2-2, nejlepší střelec Jeníček 8-6, Červený 3-2, Hájek 3-2, Falge 6-3, Veselý M. 2-1, Klouček 3-1, Hovorka 6-1 a Pícha 2-0. Veselý Š. do utkání nezasáhl.

Hostující brankář si připsal v utkání celkem 10 úspěšných zákroků, v útoku se nejvíce prosazoval kanonýr Houček, autor 9 branek, Nedbal jich přidal 6, Protasenja 4.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Odehrajeme velmi solidní první poločas, a najednou přijde lockdown. Jako by všichni prostě zapomněli hrát házenou, trefujeme brankáře, přihráváme soupeři do rukou nebráníme, místo A teamu je na hřišti tým mladších žáků. Nerozumím té proměně a nechápu ji. Ale základ je trénink a ten většina hráčů vynechává. Pokud se toto nezmění, nepůjdou nahoru ani výkony. Včerejší zápas pro mě byl jedním z nejhorších v mé trenérské kariéře  a smutné je, že ani s chladnou hlavou nepřicházím na to, co šlo ve vedení zápasu udělat lépe. Prostě tohle je o hráčích a jejich hlavách.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Valeš /br/ - Jeníček 6, Falge 3, Brož 2, Červený 2, Hájek 2, Rudolf 2, Hovorka 1, Klouček 1, Polívka D. 1, Veselý M. 1, Pícha a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 4/3 – 2/2, ROZHODČÍ: Sovová - Kříženecký.

Ostatní výsledky 2.kola:

LOKO České Budějovice SOKOL Úvaly 27:26, SOKOL Nové Veselí „B“ - JISKRA Havlíčkův Brod 00:00 / domácí jsou v karanténě /, LOKO Vršovice - JISKRA Třeboň 00:00 / hosté jsou v karanténě /, 1.HC Pardubice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 34:30, HK SLAVIA Praha - HBC Strakonice 1921 „B“ 31:30.

Další program:

Ve 3.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Jižních Čech, kde v sobotu 3.října nastoupí od 19:00 hodin ve sportovní hale týmu HBC Strakonice 1921 „B“.