2.kolo ČP mužů: SPARTA - LOKO České Budějovice 20:30 /7:13/

Včera v podvečer náš tým mužů v utkání 2.kola Českého poháru nestačil na svého druholigového soupeře z Českých Budějovic, po nemastném neslaném výkonu prohrál o 10 branek a v poháru končí ..........

V neděli 10.září měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu utkání 2.kola Českého poháru, ve kterém přivítal svého druholigového soupeře, zkušený jihočeský tým LOKOMOTIVU České Budějovice. Utkání se hrálo v kutnohorské sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin.

Úvod pohárového utkání vyšel lépe hostům, kteří 2 brankami ve 3.minutě přešli do vedení 0:2, SPARTA do 5.minuty stihla srovnat na 2:2. V dalších minutách měli mírně navrch hosté, kteří přešli do vedení 2:4 a 3:5, ve 12.minutě ještě domácí dokázali snížit na 4:5. Ovšem v dalším průběhu prvního dějství již hosté zcela ovládli hru a postupně navyšovali své vedení. V rozmezí 14.–20.minuty zaznamenali šňůru 7 branek a rázem byl stav 4:12. Poslední desetiminutovku 1.poločasu sice domácí vyhráli 3:1, tím pouze snížili na poločasových 7:13. Hosté tak odcházeli do kabin s pohodlným a zaslouženým vedením o 6 branek.

2.poločas již byl o něco málo vyrovnanější, hosté však byli jasně lepší a nepřipustili žádné komplikace. Ve 40.minutě vedli 10:18, v 50.minutě byl stav sice 17:24, avšak v závěru hosté navýšili na konečný rozdíl 10 branek, v utkání tak zvítězili zcela po zásluze 20:30 a mohli se radovat z postupu do 3.kola Českého poháru mužů.

SPARTA nedělní pohárové utkání nezvládla herně ani výsledkově, v neúplné sestavě na soupeře nestačila a odešla vysoko poražena / ještě na konci dubna se stejným soupeřem, byť v trochu jiných sestavách na obou stranách, prohrála pouze o branku 19:20 /. Tentokrát od začátku „tahala za kratší konec“, hráčům se nedařilo příliš v obraně a v útoku to bylo hodně tristní. Nedůrazná střelba, hra bez myšlenky a těch zbytečných technických chyb, to vše hostům náramně usnadnilo dojít si pro bezproblémové vítězství.

Celé utkání odchytal Šimáně, připsal si 10 zákroků a měl úspěšnost rovných 25 %. Ale za chybující obranou to měl tentokrát hodně složité.

Hráči v poli předvedli chabé výkony v obraně, v ní si připsali pouze 1 blok a 13 získaných míčů. O útoku lépe nemluvit. V něm měl tým často hodně zcela zbytečných 24 ztrát. Celkově měl kutnohorský tým v nedělním utkání střelbu 48 - 20 = mizerná úspěšnost 41,7%. Z toho 3 střely skončily v blocích hostující obrany, 3 mířily vedle, 6 skončilo na tyčích a 16 jich pochytal brankář hostů. A jak si vedli hráči SPARTY při střelbě dle úspěšnosti – 100% ji měl starší dorostenec Šveněk 1-1, výbornou Hovorka 5-4, velmi dobrou Valeš / jeden z dvojice brankářů SPARTY, který tentokrát vypomáhal v poli / 3-2 a Pícha 10-6, slabší Pektor 3-1 a hodně slabou Novák 7-2, Kafka 9-2 a Ishchenko 10-2.

Brankář hostů si tedy připsal celkem 16 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Mráz – 8, Řezáč – 7.

A ještě fakta z nedělního pohárového utkání.

SESTAVA a BRANKY SPARTY: Šimáně /br/ - Pícha 6, Hovorka 4, Ishchenko 2, Kafka 2, Novák 2, Valeš 2, Pektor 1 a Šveněk 1. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 4 – 6, SEDMIČKY: 2/2 – 3/3, ROZHODČÍ: Moravec / Strakonice / - Šulc / Třeboň /, DIVÁCI: 32.

Nedělní pohárové utkání 2.kola bylo pro kutnohorský tým poslední příprava na nastávající mistrovský ročník 2.ligy JVČ 2023/2024. Ten pro SPARTU začíná již za týden, když v utkání 1.podzimního kola nastoupí v neděli 17.září od 17:00 hodin v nafukovací hale týmu z města perníků – 1.HC Pardubice.