3.kolo 2.ligy mužů JVČ: HBC Strakonice "B" - SPARTA 36:21 / 16:11 /

Ani v sobotním večerním utkání třetího druholigového kola nedokázal náš tým mužů bodovat, z palubovky strakonické rezervy si odvezl domů 15ti brankovou porážku ..........

V sobotu 3.října měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 3.kola 2.LIGY mužů JV Čechy, ve kterém nastoupil od 19:00 hodin ve strakonické sportovní hale proti domácímu týmu HBC Strakonice 1921 „B“.

S „B“ týmem Strakonic se SPARTA utkala naposledy v loňském druholigovém ročníku, tehdy na podzim 2019 doma jen horko těžko remizovala 30:30 po poločasovém vedení hostů 13:16. K jarní odvetě ve Strakonicích již nedošlo, soutěž byla předčasně vinou covidové pandemie ukončena.

Do sobotního mistrovského utkání nastupoval tým SPARTY s hodně prořídlou sestavou s pouhými dvěma hráči na střídání a od úvodních minut bylo jasné, kdo je na hřišti lepší. Byli to jednoznačně domácí, kteří v 6.minutě vedli 4:0, v 9.minutě 7:1 a ve 12.minutě 9:2. SPARTA sice do 17.minuty snížila na 9:5, ve 20.minutě však byl stav již 13:5 a na začátku 24.minuty 14:7. Za tohoto stavu vystřídal v brance SPARTY dorostence Valeše zkušený Šimáně a brankostroj domácích se zastavil. Libor si za cca 6,5 minuty připsal 9 úspěšných zákroků a inkasoval pouhé 2 branky / měl fantastickou úspěšnost 81,8% /, poločas přesto skončil zaslouženým vedením domácích o 5 branek v poměru 16:11.

Ovšem 2.poločas již byl z pohledu SPARTY výrazně horší. Hráčům postupně docházely síly, někteří dohrávali z důvodů zranění se sebezapřením a domácí naopak bezpečně zvyšovali své vedení. Ve 41.minutě byl stav 23:13, ve 45.minutě sice 23:16, ale v 50.minutě již 28:18 a v 52.minutě 30:19. Za tohoto stavu se na závěr rozhodnutého utkání vrátil do branky Valeš, nic podstatného se však již nestalo. Domácí tým zcela bezpečně a zaslouženě v utkání zvítězil 36:21.

Kutnohorský tým mužů tedy ani ve třetím podzimním druholigovém utkání nedokázal bodovat, tentokrát však bylo k nějakému bodovému zisku hodně daleko. Úzký kádr nedokázal domácím příliš vzdorovat, chyboval v obraně a hlavně měl slabý útok. Hráčům chyběl pohyb, často ukvapeně stříleli z nepřipravených pozic a to byla voda na mlýn domácích. Stačí se podívat na konec prvního dějství, kdy domácím umožnili tímto způsobem hry za cca 6,5 minuty jít 11x do zakončení. Ještě že tehdy čaroval Libor v brance. Ten byl jednoznačně nejlepším hráčem SPARTY v sobotním utkání, připsal si 18 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 52,9%. O něco menší část utkání odchytal Valeš, sice v 1.minutě chytil domácím sedmičku, celkově však měl pouhé 4 úspěšné zákroky = úspěšnost 16,7%. Oba brankáři to však neměli za nepříliš důraznou obranou lehké. Ta si sice připsala 7 bloků / z toho 4 Hovorka / a 11 získaných míčů, k tomu ale dost hrubých individuálních chyb proti pohyblivým domácím hráčům.

No a hra v útoku, tak to bylo opět dost velké trápení. O to ostatně svědčí celková střelba, o kterou se hráči SPARTY pokoušeli poměrně často, ovšem z mizernou úspěšností. Hnedle 11 střel mířilo mimo, 7 jich skončilo na tyčích a 6 v blocích domácí obrany. Celkově měl kutnohorský tým střelbu v sobotním utkání 62 – 21 = úspěšnost pouhých 33,9%. Z jednotlivců se nejvíce prosazoval M.Veselý 14-8 a Jeníček 19-7, ostatní již o mnoho méně. Falge 8-3, Horák 1-1, Červený 7-1, Hovorka 7-1, Hájek 6-0 a Š.Veselý se do zakončení nedostal. Ztrát míčů bylo tentokrát v útoku celkem 13, mnohdy opět z kategorie zbytečných.

Jak již bylo řečeno, SPARTA odehrála utkání s úzkým kádrem, bez větších možností kvalitního střídání a to se konkurovat soupeřům, jako byl ten sobotní, zkrátka a dobře nedá. Bohužel vinou zranění i jiných aktivit mnohých hráčů musí momentálně nastupovat do utkání toto torzo týmu a výsledky podle toho potom vypadají. Přesto zaslouží sobotní desítka hráčů alespoň uznání, byť výsledek jasně hovoří ve prospěch domácích.

Ti byli v utkání jasně lepší, disponovali širokým kádrem 15ti hráčů a prezentovali se rychlou házenou a hlavně hodně rychlým zakončováním. Vždyť v utkání měli celkem 74 střeleckých pokusů !!! Střelecky se nejvíce prosazoval Klaus, autor 7 branek, 5 jich přidal Marienka, 4 Zbíral. A domácí brankář si připsal celkem 17 úspěšných zákroků,

A jak hodnotil sobotní výkon týmu zastupující trenér Jan Falge:

Po obdržení bude zveřejněno.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Veselý M. 8, Jeníček 7, Falge 3, Červený 1, Horák 1, Hovorka 1, Hájek a Veselý Š. Trenéři: Červenka Jiří – Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 1/0 – 0, ROZHODČÍ: Rutta - Větrovský.

Ostatní výsledky 3.kola:

SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí – SOKOL Nové Veselí „B“ 30:36, JISKRA Havlíčkův Brod - LOKO Vršovice 27:27, SOKOL Úvaly - 1.HC Pardubice 26:22, SOKOL Dolní Cerekev - LOKO České Budějovice 25:23, JISKRA TřeboňHK SLAVIA Praha / domácí jsou stále v karanténě /.

Ve 4.kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá SPARTA Kutná Hora v neděli 11.října od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské silného jihočeského soupeře - tým JISKRA Třeboň.

Uvidíme, zda již jihočeši budou moci konečně v tomto ročníku nastoupit, ještě nehráli. Jedno je však jisté, pokud se utkání bude hrát, tak BEZ DIVÁKŮ !!!!!