4.kolo 2.ligy mužů JVČ: JISKRA Havlíčkův Brod - SPARTA 35:30 / 21:11 /

Ve včerejším druholigovém utkání náš tým mužů opět nedokázal bodovat, když promrhal mizerným výkonem první poločas a zlepšení v tom druhém již na obrat nestačilo ..........

V neděli 9.října měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 4.kola 2.ligy JVČ 2022-23, ve kterém nastoupil od 18:00 hodin ve sportovní hale dalšího soupeře z Vysočiny, týmu TJ JISKRA Havlíčkův Brod.

V loňské sezoně SPARTA na podzim 2021 doma Jiskru porazila 32:31, v odvetě na jaře 2022 ovšem v Havlíčkově Brodě prohrála 38:27. V letošní sezoně má Jiskra prozatím odehrané pouze 1 utkání / první dvě kola má odložené /, když před týdnem zvítězila na hřišti Lokomotivy Vršovice 36:28, zatímco SPARTA ve všech třech utkáních odešla poražena. A jelikož se jí dlouhodobě na havlíčkobrodské palubovce nedaří, byli domácí před začátkem nedělního utkání určitě favoritem.

SPARTA nedělní utkání nezačala nejlépe, rychle prohrávala 2:0, 3:1, v 6.minutě ale ještě dokázala snížit na 3:2. Avšak v dalším průběhu prvního dějství začala její hra upadat, nedařilo se v obraně a příliš chyb v útoku i nepřipravená střelba dovolovala soupeři navyšovat náskok z poměrně laciných branek. A to jak z brankoviště, tak z rychlých protiútoků. V 10.minutě již byl stav 9:3, v 16.minutě 12:5, ve 23.minutě 15:7 a 1.poločas nakonec skončil vysokým vedením domácích o 10 branek v poměru 21:11.

Po důkladné poločasové domluvě nastoupila SPARTA do 2.poločasu s odhodláním ještě něco s výsledkem udělat. V jeho úvodu sice snížila rychle na 21:13, ale domácí v dalším průběhu postupně zvýšili své vedení až na rozdíl 11 branek, ve 38.minutě vedli 26:15 a ve 41.minutě na 28:17. Až v závěrečné dvacetiminutovce SPARTA přece jenom zabojovala, zlepšila výrazně svůj herní projev a postupně dokázala snižovat vysoké vedení domácích. Ve 46.minutě na 28:21, v 52.minutě na 31:25 a v 56.minutě dokonce na 32:28. Čtyřbrankový rozdíl platil ještě na začátku 58.minuty, kdy byl stav 34:30. To však bylo ze strany SPARTY vše. V poslední minutě již jen upravili domácí na konečných 35:30.

Kutnohorský tým podal v nedělním utkání v Havlíčkově Brodě hodně špatný výkon, obranou počínaje a útokem konče, hlavně v 1.poločasu, po kterém ztrácel 10 branek. V tom druhém přece jenom přišlo výrazné zlepšení, na lepší výsledek to ale i tak nestačilo. A tak po čtvrtém kole tým okupuje poslední příčku druholigové tabulky bez bodového zisku.

Za chybující obranou se v utkání příliš nevedlo brankářům. První poločas odchytal Valeš, který si připsal 7 zákroků a měl úspěšnost 25%. Ten druhý odchytal Šimáně, který měl 4 zákroky a úspěšnost 22,2%.

Jak již bylo výše poznamenáno, v prvním poločasu hráči v poli herně zklamali a zaostávali za domácím týmem po všech stránkách. Ve druhém již byl výkon týmu lepší, i když i v něm bylo k vidění mnoho zbytečných chyb. Obrana si tentokrát připsala 4 bloky avšak pouhé 2 získané míče. Naopak v útoku měl tým 19 ztrát, což je opět vysoké číslo a oproti ziskům neskutečný nepoměr !!!  V utkání měl kutnohorský tým celkovou střelbu 53 - 30 = po delší době slušná úspěšnost 56,6%. 5 střel skončilo v blocích domácí obrany, 4 mířily vedle, 1 skončila na tyči a 13 jich pochytali domácí brankáři. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Felis ji měl 100% 3-3, Kafka 5-4, Jeníček 15-10, Hovorka 9-6, Novák 2-1, Polívka D. 2-1, Falge 9-3, Fišera 4-1 a Hájek 4-1.

Dvojice domácích brankářů si tedy připsala v utkání celkem 13 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Ondrouch - 9, Brabec – 7, Štěpán – 6 / oba poslední nastupují za extraligové Nové Veselí /..

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:

Proti tradičnímu soupeři nám naprosto nevyšel první poločas, pokračovali jsme v trendu posledních výkonů, bez obrany, nedůrazní a bezzubí v útoku. Ve druhém poločase přišlo výrazné zlepšení. Hráči najednou začali bojovat, nebáli se jít do kontaktu se soupeřem a zrychlili hru. Přestože to na body nestačilo, dává tento přístup naději pro lepší výkony v příštích zápasech. Za druhý poločas bych chtěl mužstvu poděkovat a věřím, že na něj navážeme v Cerekvi.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Jeníček 10, Hovorka 6, Fafka 4, Falge 3, Felis 3, Fišera 1, Hájek 1, Novák 1 a Polívka D. 1. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 6 – 5, SEDMIČKY: 3/3 – 5/3, ROZHODČÍ: Ransdorf - Směja, DIVÁCI: 56.

Ostatní výsledky 4.kola:

SOKOL Dolní Cerekev - JISKRA Třeboň 29:36, HBC Strakonice 1921 „B“ - SOKOL Nové Veselí „B“ 31:33, SK SLAVIA Praha - LOKO České Budějovice 24:19, 1.HC Pardubice - SOKOL Úvaly 24:27, LOKO Vršovice – volno.

Po reprezentační přestávce má v 5.kole 2.ligy mužů JVČ tým SPARTY Kutná Hora volno, v 6.kole potom nastoupí v sobotu 29.října od 17:00 hodin ve sportovní hale dalšího soupeře z Vysočiny - týmu TJ SOKOL Dolní Cerekev.