5.kolo SRL mužů: HC Kolín - SPARTA 22:39 / 13:21 /

V nedělním podvečerním mistrovském utkání si náš tým mužů připsal zaslouženě oba dva body, když v roli hosta porazil doma na Klimešce sousedský tým Kolína vysoko o 17 branek .....................

V neděli 20.října odehrál tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 5.podzimního kola středočeské Společné regionální ligy, ve kterém byl hostem svého nejbližšího soupeře, týmu HC Kolín. Utkání se ovšem hrálo od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici.

V letošním ročníku SRL startuje 6 týmů – HC Kolín, HK Chomutov, HK CHEMIČKA Ústí nad Labem, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým tříkolově, 8 kol se odehraje na podzim 2024 a 7 kol na jaře 2025. Do nedělního utkání měl Kolín odehraná 4 utkání s bilancí 4 porážek, SPARTA ze 3 utkání měla bilanci 2 vítězství a 1 porážky. A tak do tohoto „domácího“ utkání nastupovala určitě v roli vysokého favorita.

Ale začátek nedělního utkání byl překvapivě poměrně vyrovnaný a kolínští mladíci se dlouho drželi na dostřel. Ti v úvodu vedli 1:0 a 2:1, SPARTA poté v 6.minutě 2:4, o minutu později 3:5. Ale v 10.minutě vedl opět o branku Kolín – 6:5 a později ještě 7:6. Druhá desetiminutovka prvního dějství již byla ze strany SPARTY o něco málo povedenější a postupně si vypracovala náskok 3 branek, přesto v 19.minutě byl Kolín stále na dostřel, stav byl 10:12. Až ve třetí desetiminutovce SPARTA výrazněji přidala a postupně navýšila svůj náskok až na poločasový rozdíl 8 branek, stav byl 13:21.

2.poločas začal tým SPARTY daleko lépe, zlepšil obranu i útok a hned to bylo na průběžném skóre znát. Do 40.minuty navýšil své vedení na 14:27, v 50.minutě byl rozdíl sice stále 13ti brankový, stav byl 19:32, ale nakonec utkání dovedl bez větších problémů k vítězství o 17 branek v poměru 22:39.

Tým SPARTY si tak za vysoké vítězství připsal zaslouženě další dva body, výkon ale nebyl rozhodně bez chyb. K vidění bylo velké množství individuálních chyb v obraně a také zcela zbytečných ztrát míčů v útoku. A to by silnější soupeř potrestal určitě daleko víc, než tomu bylo v nedělním utkání se sousedským Kolínem.

Celé utkání odchytal dorostenec Niederle, který si připsal 13 zákroků a měl úspěšnost 37,1%. Záda mu tentokrát kryl Červenka, který do hry nezasáhl.

Hráči v poli hlavně v 1.poločase občas zbytečně chybovali, v tom druhém již byla hra daleko lepší. Obrana si tentokrát připsala celkem 6 bloků a k tomu plných 21 zisků míčů, ztrát míčů v útoku bylo tentokrát méně, celkem 16 / i tak je to číslo dost vysoké /.

V útoku se hráči o zakončení pokoušeli hodně často než obvykle, celkově měl tým střelbu 66 / 39 = což byla velmi solidní úspěšnost 59,1%. 1 střela skončila v blocích obrany Kolína, 4 skončily na tyčích, 6 jich šlo vedle a 16 jich pochytal brankář hostí. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Brož 6-5, Polívka D. 4-3, Jeníček 11-8, Vlach 3-2, Novák 13-8, Ishchenko 23-12, Hovorka 5-1, Šnajdr 1-0 a pouze Horák se do zakončení nedostal.

Hostující brankář si tedy připsal 16 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Poulíček – 10, Hladík - 9.

A jak hodnotil nedělní mistrovské utkání trenér SPARTY Jan Falge ?

Vysoké vítězství nad Kolínem je hezké, ovšem i tak má několik much. Výsledek měl být mnohem vyšší. Úvod utkání jsme zaspali. Obrana byla nedůrazná, nechali jsme soupeře střílet bez kontaktu. Velké číslo ztrát, často zbytečných je již klasikou. Bohužel i úspěšnost střelby u některých hráčů je slabá, plyne z uspěchanosti, rány jsou zbrklé a nepřipravené, malé soustředění při zakončení z jasných pozic nechá vyniknout gólmana soupeře. Vše vychází z malé tréninkové účasti, která je již delší dobou smutnou tradicí. Dva body do tabulky dobré, ale je na čem pracovat.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/, Červenka /br/ - Ishchenko 12, Jeníček 8, Novák 8, Brož 5, Polívka D. 3, Vlach 2, Hovorka 1, Horák a Šnajdr. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 3/2 – 8/4, ROZHODČÍ: Dolejší - Vejvar, DIVÁCI: 63.

Další program:

Další utkání SRL čeká tým SPARTY Kutná Hora v neděli 3.listopadu, kdy v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici přivítá v dohrávce odloženého 2.podzimního kola od 17:00 hodin tým HK CHEMIČKA Ústí nad Labem.