6.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Dolní Cerekev - SPARTA 28:34 / 13:14 /

Ve včerejším venkovním druholigovém utkání náš tým mužů konečně dokázal bodovat, když po solidním výkonu v obraně a hlavně v útoku porazil zaslouženě o 6 branek ..........

V sobotu 29.října nastoupil tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora po 3 týdenní přestávce / první víkend byla repre pauza, druhý víkend měl volno / k mistrovskému utkání 6.kola 2.ligy JVČ 2022-23 a to na palubovce dalšího soupeře z Vysočiny, týmu SOKOL Dolní Cerekev. Utkání se hrálo v místní sportovní hale od 17:00 hodin.

V loňské sezoně SPARTA na podzim 2021 V Dolní Cerekvi prohrála 29:23, v odvetě na jaře 2022 ovšem doma soupeře porazila jasně 34:16. Před sobotním utkáním byli oba soupeři na posledním a předposledním místě bez bodového zisku a tak šlo o hodně. O první body i odlepení se ze dna tabulky.

SPARTA sobotní utkání rozehrála dobře a na konci 4.minuty vedla 0:2. Domácí ale rychle zareagovali a na konci 6.minuty srovnali na 2:2. O minutu později obdržel Ishchenko za faul do obličeje červenou kartu a utkání pro něj skončilo. SPARTA přesto v oslabení přešla do vedení 2:3, další minuty však patřily jasně domácím. Ti v rozmezí 8.-14.minuty zaznamenali šňůru 5 branek a rázem byl stav 7:3. Naštěstí ale SPARTA rychle odpověděla 3 brankami a na začátku 18.minuty snížila na 7:6. Domácí sice ještě odskočili na 9:6 a ve 21.minutě ještě vedli 10:7, ve 23.minutě již bylo srovnáno – 10:10. Poté ještě domácí přešli 2x do jednobrankového vedení – 11:10 a 12:11, v samém závěru prvního dějství SPARTA vedení otočila ve svůj prospěch, nejprve na 12:13 a těsně před závěrečným hvizdem na poločasových 13:14.

Začátek 2.poločasu byl vyrovnaný, ve 32.minutě byl stav 15:15. Následně ale SPARTA 4 brankami v řadě odskočila na 15:19, ve 40.minutě vedla 16:20. Ale několik zbytečných chyb napomohlo domácím a ti do 43.minuty vyrovnali na 20:20 a ve 45.minutě na 21:21. Ještě ve 49.minutě snížili domácí 2 brankové vedení SPARTY na 22:23, závěrečnou desetiminutovku však jasně ovládla SPARTA. Té hodně pomohla osobní obrana nejnebezpečnějšího hráče domácích Veselého a skóre se začalo jednoznačně obracet v její prospěch. 5 branek v řadě v rozmezí 50.-55.minuty znamenalo bezpečné vedení 22:28, na začátku 57.minuty již byl stav 23:30 a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto. V samém závěru se již nic podstatného nestalo, SPARTA utkání zaslouženě dovedla do vítězného konce výsledkem 28:34. Do druholigové tabulky si tak připsala první dva body a přenechala poslední místo svému sobotnímu soupeři.

Celé sobotní utkání odchytal Valeš, který si připsal 16 zákroků a měl velmi solidní úspěšnost 36,4%. Zkušený matador Šimáně mu tentokrát pomáhal z lavičky cennými radami.

Obrana si sice neodpustila několik výpadků i individuálních chyb, ale jinak byla spolehlivá, připsala si 4 bloky a celkem 14 získaných míčů. Naopak v útoku měl tým tentokrát 11 ztrát, což je po delší době plusová bilance. V sobotním utkání měl kutnohorský tým celkovou střelbu 58 - 34 = slušná úspěšnost 58,6%. 4 střely skončily na tyčích domácí branky, hnedle 8 jich mířilo vedle a 12 jich pochytala dvojice domácích brankářů. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Klouček 7-6, Kafka 6-5, Polívka P. 11-7, Hovorka 8-5, Ishchenko 2-1, Polívka D. 2-1, Fišera 9-4, Pektor 7-3, Falge 5-2, Novák 1-0 a pouze Hájek se do zakončení nedostal. Za sobotní výkon i výsledek v Dolní Cerkvi zaslouží celý tým SPARTY zaslouženě velkou pochvalu. Tak ještě něco přidat i v dalších utkáních.

Dvojice domácích brankářů si tedy připsala v utkání celkem 12 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Veselý, autor 10 branek, 6 jich přidal Krajíček, 4 Palán.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Vít Šnajdr?

Konečně první body v sezóně, ale cesta k nim rozhodně lehká nebyla. Když po deseti minutách zápasu zjistíte, že vám zbývá jedna  spojka a ostatní hráči to na tomto postu občas zkoušeli, tak to moc na vítězství nevypadá. O to více bych ocenil výkon Polívky a Kloučka, kteří na střední a levé spojce předvedli parádní výkon a i dorostenec Pektor na pravé spojce předvedl solidní standard. Ale dík patří celému družstvu, solidně bránilo, hráči se snažili hrát rychle a všichni nechali na hřišti maximum. Navíc nás hodně podržel brankář. Věřím, že s tímto výkonem si dokážeme poradit i s dalšími soupeři.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Polívka P. 7, Klouček 6, Hovorka 5, Fafka 5, Fišera 4, Pektor 3, Falge 2, Ishchenko 1, Polívka D. 1, Hájek a Novák. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 5 – 1, Č.KARTY: 0 – 1, SEDMIČKY: 1/1 – 3/3, ROZHODČÍ: Lehký - Novotný, DIVÁCI: 50.

Ostatní výsledky 6.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ – JISKRA Havl.Brod 31:23, SOKOL Úvaly - LOKO České Budějovice 00:00, SK SLAVIA Praha - LOKO Vršovice 00:00, 1.HC Pardubice - JISKRA Třeboň 00:00, SOKOL Nové Veselí „B“– měl volno.

Další program:

V 7.kole 2.ligy mužů JVČ se kutnohorský tým po delší době - teprve podruhé na podzim - představí v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici, kde v neděli 6.listopadu přivítá od 17:00 hodin zkušeného soupeře z Prahy - tým SK SLAVIA Praha.