6.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 33:23 / 18:9 /

Ve včerejším utkání šestého druholigového kola podal náš tým mužů v hodně prořídlé sestavě velmi dobrý výkon a připsal si třetí - mimochodem velmi důležité - podzimní vítězství ..........

V neděli 24.října měl kutnohorský tým mužů na programu mistrovské utkání 6.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici jihočeského soupeře - tým  SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.

Po pěti odehraných kolech měla SPARTA na svém kontě 4 body za bilanci 2 domácích vítězství a 3 venkovních porážek, její nedělní soupeř prohrál prozatím všech pět utkání a byl bez bodového zisku.

SPARTA nastupovala do nedělního utkání v neúplné sestavě se 2 brankáři a 8 hráči do pole, toto oslabení však bylo znát pouze v úvodních minutách. Hosté brzy vedli 0:2 a v 5.minutě ještě 1:3, v dalším průběhu prvního dějství již byli domácí jasně lepší a tomu také odpovídal vývoj skóre. V 11.minutě přešli poprvé do vedení 4:3 a po dvojnásobném vyrovnání hostů na 4:4 a 5:5 již jen nadále navyšovali průběžné vedení. V 17.minutě byl stav 9:5, ve 22.minutě 13:6, ve 26.minutě 15:7 a první poločas nakonec skončil zaslouženým vedením SPARTY o 9 branek v poměru 18:9.

Druhý poločas již byl herně hodně vyrovnaný, branky padaly celkem rovnoměrně na obou stranách a SPARTA si tak nadále udržovala vysoké vedení. Ve 36.minutě byl stav 20:13, ve 40.minutě 24:14 a o deset vedla ještě ve 43.minutě, kdy byl stav 26:16. Následně sice hosté 3 brankami v řadě snížili na 26:19, v 52.minutě byl rozdíl opět desetibrankový – 29:19. V závěrečných cca osmi minutách se již nic mimořádného nestalo, pouze skóre se posunulo na konečných 33:23. SPARTA tak ani ve třetím domácím utkání nezaváhala a připsala si další, tentokrát veledůležité 2 body.

Základ ke konečnému vítězství SPARTA položila již v 1.poločase, který sice nezačala nejlépe, ale s přibývajícími minutami hru jasně ovládla. A to i přes fakt, že oproti poslednímu domácímu utkání jí chybělo hned šest hráčů, celkově ovšem sedm. Druhý poločas již byl trochu „na údržbu“, přece jenom hráčům docházely síly. I ten však skončil skórem 15:14. A tak velkou pochvalu zaslouží celá desítka kutnohorských hráčů, kteří se bez vyjímky na důležitém nedělním vítězství podíleli. Bravo, bravo !!!

V brance SPARTY odchytal větší část utkání Filip, který si připsal 10 zákroků a úspěšnost 38,5%. Dorostenec Valeš, šel do branky ve 43.minutě, připsal si 6 zákroků a měl úspěšnost dokonce 46,2%.

Hráči v poli podali vesměs velmi dobré výkony, byť to v obraně / pouze jediný blok / i v útoku nebylo bez chyb / hlavně v mnohdy nedůsledném zakončování /. Jinak technických chyb si připsal celý tým hodně málo, pouhé čtyři !!! Oproti tomu 16 zisků míčů, tedy velký, ovšem plusový rozdíl. Celkově měli hráči SPARTY v utkání střelbu 61 - 33 = úspěšnost 54,1%. 6 střel skončilo v blocích hostující obrany, 5 jich skončilo na tyčích, 3 mířily vedle a 14 jich pochytal hostující brankář. A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku podle úspěšnosti - Polívka D. 6-5, Klouček 4-3, Brož 10-7, Pugliese 8-5, Budiš 9-4, Falge 9-4, Hovorka 10-4 a Veselý M. 5-1. Z toho je tedy patrné, že se všech osm hráčů, kteří zasáhli do utkání v poli, dokázalo brankově prosadit. I to svědčí o celkovém, velmi dobrém nedělním výkonu.

Jak již bylo uvedeno, hostující brankář si připsal celkem 14 úspěšných zákroků, v útoku se nejvíce prosazovala dvojice Zůbek /11/ - Ťupa /8/. Hosté měli tentokrát převahu pouze v počtu hráčů, nastoupili s 1 brankářem a 10 hráči do pole.

A zajímavé „románové“ hodnocení nedělního utkání nám tentokrát podal brankář SPARTY Robert Filip:

Přestože nás čekal soupeř z posledního místa tabulky, tak nás nečekal lehký zápas. Stejně jako v posledních utkáních jsme totiž i tuto neděli vedli souboj s absencemi, způsobené širokou marodkou a nezodpovědností některých hráčů, kteří by si měli uvědomit, že každý článek v týmu je důležitý. Není proto vhodné oslabit  tým ze zbytečných důvodů, jako je cizí párty nebo svátek vašeho psa. K dispozici jsme nakonec měli pouze 8 hráčů do pole , 2 gólmany a pana Červenku, který nám jako veleúspěšný trenér dorostu přišel pomoci se svou neortodoxní taktikou. Tu naordinoval našemu týmu od začátku utkání, kdy poslal jediného leváka týmu bránit levé křídlo a zaskočil tak nejen soupeře, ale i nás. Než jsme se z tohoto překvapivého tahu vzpamatovali, prohrávali jsme 0:2 a museli jsme zařadit vyšší rychlostní stupeň. Při něm se ukázalo, jak moc byl tah pana Červenky geniální. Levák Honza Budiš po náběhu na střed hřiště srovnal stav utkání a plynule pokračoval v běhu obloukem kolem naší tříčlenné střídačky až na svůj nový obranný post. Tento vítězný oblouk byl začátkem našeho vítězného tažení. První poločas jsme soupeře už k ničemu nepustili a vyhráli jsme ho s přehledem o 9 gólů. Za zmínku z prvního poločasu stojí bomba z 15 metrů od naší nové levé spojky, která se schovávala posledních 25 let na křídle přes ruku. Opět geniální tah pana Červenky, který objevil důkladně skrytý talent našeho pokladníka Denise Polívky. Druhý poločas se již odehrával v pomalejším tempu a vzhledem k naší úzké střídačce se vlastně ani není čemu divit. Nicméně výhra druhého poločasu o gól nám zajistila krásné 10 brankové vítězství a dobrý pocit, že jsme opět blíže horní polovině tabulky. Za tento zápas si zaslouží pochvalu všichni zúčastnění hráči. Všichni ze sebe dostali maximum a za to jim patří velké díky. Vyzdvihnout musím Martina Brože, který ukázal, že mu na týmu záleží a vzhledem k velké řadě absencí si změnil plány tak, aby mohl být na zápase. Navíc již druhý zápas v řadě nebyl trestaný a možná nám ve 27 letech začíná konečně dospívat. V dobrém světle se na konci utkání ukázal mladý univerzál týmu Jarda Valeš, který v posledních zápasech troch doplácel na silné obsazení v naší brance a díky své univerzálnosti lepil díry na všech poslech. Nyní se při absenci Libora Šimáně mohl vrátit mezi 3 tyče a dokázal, že má potenciál být v budoucnu jedním z lídrů týmu. Důležité je být pokorný a uvědomit si, že je před ním ještě dlouhá cesta, plná drobných krůčků.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Valeš /br/ - Brož 7, Polívka D. 5, Pugliese 5, Budiš 4, Falge 4, Hovorka 4, Klouček 3 a Veselý M. 1. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 3, VYLOUČENÍ: 0 – 3, SEDMIČKY: 4/2 – 3/3, ROZHODČÍ: Palouda – Ransdorf, DIVÁCI: 35.

Ostatní výsledky 6.kola:

SOKOL Dolní Cerekev – JISKRA Havlíčkův Brod 28:34, LOKO České Budějovice - LOKO Vršovice 27:25, JISKRA Třeboň - SOKOL Úvaly 27:28, SOKOL Nové Veselí „B“ - HBC Strakonice 1921 „B“ 36:32, 1.HC Pardubice - HK SLAVIA Praha 28:24.

Další program:

V 7.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí tým kutnohorské SPARTY do Strakonic, kde v sobotu 30.října nastoupí od 19:00 hodin ve sportovní hale domácího týmu HBC Strakonice 1921 „B“.