7.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - SK SLAVIA Praha 23:23 / 13:12 /

Ve včerejším druholigovém utkání nestačilo našemu týmu mužů na vítězství ani šestibrankové vedení ze začátku druhého poločasu, nakonec byl rád za bod ...............

V neděli 6.listopadu měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 7.kola 2.ligy mužů JV-Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin zkušeného soupeře, tým SK SLAVIA Praha.

V loňské sezoně SPARTA na podzim 2021 na Slavii prohrála 31:27, v odvetě na jaře 2022 doma také na soupeře nestačila a opět nebodovala po výsledku 32:35. Před nedělním vzájemným utkáním byla Slavia na 7.místě se 4 body, SPARTA na 10.místě se 2 body.

SPARTA sice na konci 2.minuty vedla 2:1, v dalším průběhu prvního dějství však spíše tahala za kratší konec. Hosté totiž otočili do 5.minuty 3 brankami v řadě na 2:4 a 2-3 brankové vedení si udržovali až do 18.minuty, kdy se SPARTĚ podařilo vyrovnat na 8:8. Ale hosté opět odskočili, nejprve na 8:9 a ve 23.minutě na 9:11. Až v závěru poločasu SPARTA přece jenom hru zpřesnila, nejprve 3 brankami v řadě otočila na 12:11 a po vyrovnání hostů na 12:12 svou třináctou brankou těsně před závěrečným hvizdem stanovila poločasový výsledek na 13:12.

Začátek 2.poločasu se SPARTĚ povedl náramně, když 5 brankovou šňůrou zvýšila své jednobrankové poločasové vedení do 37.minuty až na 18:12. Ale ani 6 brankové vedení jí klid do hry nepřineslo, v dalším průběhu utkání se začala herně trápit a to byla voda na mlýn hostům z Prahy. Ti postupně snižovali, do 40.minuty na 18:14, do 43.minuty na 19:16 a ve 45.minutě již byl rozdíl dvoubrankový, stav byl 20:18. Ve 48.minutě SPARTA zvýšila na 21:18, v 51.minutě to však již bylo pouze o branku – 21:20. SPARTA ještě dokázala 2 brankami navýšit své vedení do 53.minuty na 23:20, bohužel v posledních sedmi minutách se již prosadit nedokázala a toho hosté dokázali využít ve svůj prospěch - třemi brankami do 57.minuty srovnali na 23:23. V posledních cca 3 minutách měli oba týmy ještě možnost otočit výsledek ve svůj prospěch, branka však již nepadla. A tak utkání skončilo dělbou bodů po výsledku 23:23.

SPARTA sice dokázala bodovat podruhé za sebou, šestibrankové vedení na začátku druhého poločasu však trestuhodně prohospodařila. Pouze 10 vstřelených branek za druhých 30 minut, 5 za posledních téměř 23 minut a žádná za posledních 7 minut, tak to není dobrá vizitka hry v útoku. A je to škoda, protože soupeř nepřijel zrovna v nejsilnější sestavě, na začátku 2.poločasu se mu zranil zkušený Kovář a zbytek utkání dohrával pouze s jedním hráčem na střídání.

Celé nedělní utkání odchytal Valeš, který si připsal 9 zákroků a měl úspěšnost 28,1%..

Obrana si opět neodpustila několik zcela zbytečných individuálních chyb a toho hosté dokázali využívat. V utkání si hráči SPARTY připsali v obraně 2 bloky a 12 získaných míčů, v útoku měl tým tentokrát vyrovnaný počet 12 ztrát. Celkovou střelbu měl kutnohorský tým tentokrát 49 - 23 = slabá úspěšnost 47%. 4 střely skončily v blocích hostující obrany, 3 na tyčích branky hostů, hnedle 7 jich mířilo vedle a 12 jich pochytala dvojice brankářů Slavie. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Kafka 2-2, Felis 1-1, Hovorka 7-6, Fišera 2-1, Jeníček 13-6, Ishchenko 11-4, Klouček 3-1, Polívka D. 3-1, Falge 5-1, Novák 2-0 a pouze Polívka P. se do zakončení tentokrát vůbec nedostal.

Po delší době byla na druholigovém utkání poměrně slušná návštěva, v tréninkovce asi nikdy vyšší. Utkání bylo totiž přítomno 82 diváků, kteří nakonec museli být s dělbou bodů spokojeni. Hosté totiž byli v závěru vítězství určitě blíže, měli poslední útok na rozhodnutí. Jejich dvojice brankářů si tedy připsala celkem 12 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Pelikán, autor 7 branek, 5 jich přidal Jaroš.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr?

Slavia je soupeř, proti kterému se nám příliš nedaří, a proto zisk bodu těší, i když mohly být oba, protože jsme ztratili šestibrankový náskok. Poměrně dobře nám tentokrát pracovala obrana a do poloviny druhého poločasu i útok. Pak bohužel Slavia zatáhla obranu a my se přestali prosazovat. Navíc rozhodčí připustili velmi tvrdou hru, prakticky netrestali a to nám nesvědčí. Navíc nám tentokrát citelně chyběli branky z křídel. Mou chybou bylo, že jsem v závěru neprohodil spojky a nestihl si vzít poslední time. Jednotlivce bych nevyzdvihoval, jednalo se o hodně bojovný týmový výkon a za něj chci hráčům poděkovat. Věřím, že příští týden v Pardubicích se ještě zlepšíme a přivezeme oba body.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Hovorka 6, Jeníček 6, Ishchenko 4, Fafka 2, Falge 1, Felis 1, Fišera 1, Klouček 1, Polívka D. 1, Novák a Polívka P. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 0, SEDMIČKY: 1/0 – 1/1, ROZHODČÍ: Podzimek - Vlk, DIVÁCI: 82.

Ostatní výsledky 7.kola:

LOKO České Budějovice - HBC Strakonice 1921 „B“ 35:26, JISKRA Třeboň - SOKOL Úvaly 30:25, SOKOL Nové Veselí „B“– SOKOL Dolní Cerekev 32:20, LOKO Vršovice - 1.HC Pardubice 34:18, JISKRA Havlíčkův Brod – měl volno.

V 8.kole 2.ligy mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Pardubic, kde v neděli 13.listopadu nastoupí od 17:30 hodin v nafukovací sportovní hale místního týmu 1.HC Pardubice.