8.kolo 2.ligy mužů JVČ: 1.HC Pardubice - SPARTA 27:20 / 15:8 /

Ve včerejším druholigovém utkání v Pardubicích náš tým mužů opět prováhal první poločas, po kterém ztrácel již 7 branek. A ani zlepšený výkon v poločasu druhém na lepší výsledek nestačil ..........

V neděli 13.listopadu čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 8.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 17:30 hodin v nafukovací sportovní hale východočeského soupeře, týmu 1.HC Pardubice.

V loňské sezoně SPARTA na podzim 2021 Pardubice doma porazila 27:21, v odvetě na jaře 2022 prozměnu na půdě soupeře prohrála 29:19. Před nedělním utkáním byla SPARTA v tabulce na 9.místě se 3 body, Pardubice v závěsu na 10.místě se 2 body. Ovšem s přihlédnutím na poslední vzájemné výsledky v pardubické hale byli domácí před nedělním utkáním zcela jistě favoritem. SPARTĚ se zde totiž nikdy v minulosti herně ani výsledkově nedařilo.

Zatímco začátek utkání byl poměrně vyrovnaný a na začátku 9.minuty byl stav nerozhodný 4:4, v dalším průběhu prvního dějství již byli jasně lepší domácí a tomu také odpovídalo průběžné skóre. V 11.minutě byl stav 7:4, v 16.minutě 10:5 a na začátku 23.minuty již 14:6. No a 1.poločas nakonec skončil sedmibrankovým vedením domácích v poměru 15:8. Hráči SPARTY mnohdy nestíhali v obraně, kde bylo k vidění mnoho zbytečných chyb, v útoku chyběla spolupráce a co hlavně chybělo, tak to bylo kvalitní a razantní zakončení. Mnohé střely tak nebyly pro domácího brankáře žádným velkým problémem.

Začátek 2.poločasu měl podobný průběh jako většina poločasu prvního, domácí  byli herně lepší a do 42.minuty navýšili své vedení až na rozdíl 10 branek, stav byl 22:12. Až v závěrečných cca 18ti minutách SPARTA přece jenom zabojovala, hru zlepšila a mírně snížila vysoké vedení domácích. Na víc jak 6 branek se však nepřiblížila, i když šance na další snížení měla. Když ale během krátké doby neproměnila dva trháky, bylo po veškerých nadějích na lepší výsledek. A tak utkání nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím domácích Pardubic o 7 branek v poměru 27:20.

SPARTA tak potvrdila, že se jí v Pardubicích dlouhodobě nedaří. Navíc k utkání dorazila opět značně oslabena / chybělo hned 7 důležitých hráčů / a to se na výkonu zákonitě projevilo. A špatný 1.poločas vlastně rozhodl o osudu utkání. Obrana byla často hodně propustná a nedůrazná a za ní to tak neměli vůbec lehké brankáři. Valnou část utkání odchytal Valeš, který si připsal 11 zákroků a měl úspěšnost 35,5%. Šimáně odchytal prvních 12 minut 2.poločasu, inkasoval 7 branek a byl bez zákroku. Obrana si tentokrát připsala 4 bloky a 11 získaných míčů. Hra v útoku byla hodně neurovnaná, hlavně v 1.poločasu. Osm branek je prostě málo. Tým měl v utkání celkovou střelbu 50 - 20 = chabá úspěšnost pouhých 40%. Z toho 1 střela skončila v blocích domácí obrany, 2 skončily na tyčích, 3 mířily vedle a 24 jich pochytali domácí brankáři. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti - Šnajdr 1-1, Novák 5-4, Pektor 4-2, Fišera 5-2, Hovorka 14-5, Falge 8-3, Kafka 3-1, Felis 8-2 a Polívka D. 2-0.

V útoku ztratili hráči SPARTY celkem 9 míčů / překvapivě poměrně malý počet /, z toho 8 v poločase prvním. Ostatně i o tom hovoří poločasový výsledek.

Dvojice domácích brankářů si tedy připsala v utkání celkem 24 úspěšných zákroků, v útoku se nejvíce prosazoval Šmahel, autor 6 branek, Joudal a Pospíšil přidali po 4 brankách.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání hrající trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Soupeř tentokrát k poražení určitě byl, ale ne v tomto torzu sestavy, zranění a jiné příčiny způsobily, že jsem měli pouze tři hráče na střídání. Domácí nás přehrávali v postupném útoku, naše obrana si nedokázala poradit s křížnou hrou spojek. V útoku jsme vyslali sice dostatek střel, ale chyběla jim razance a přesnost. Přesto bych rád hráče ocenil za bojovnost, zejména v druhém poločase, který jsme dokázali zremizovat.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Hovorka 5, Novák 4, Falge 3, Fišera 2, Felis 2, Pektor 2, Kafka 1, Šnajdr 1 a Polívka D. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Podzimek – Vlk, DIVÁCI: 51.

Ostatní výsledky 8.kola:

SOKOL Dolní Cerekev - JISKRA Havlíčkův Brod 29:26, LOKO České Budějovice - JISKRA Třeboň 25:25, SOKOL Úvaly - LOKO Vršovice 34:28, SK SLAVIA Praha - SOKOL Nové Veselí „B“ 30:43, HBC Strakonice 1921 „B“ – měl VOLNO.

V 9.kole 2.ligy mužů JVČ přivítá kutnohorský tým v neděli 20.listopadu od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tradičního středočeského rivala, tým TJ SOKOL Úvaly.