9.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - SOKOL Úvaly 25:32 / 10:15 /

Ve včerejším mistrovském utkání devátého druholigového kola náš tým mužů nestačil na středočeského rivala z Úval, se kterým prohrál o sedm branek ..........

V neděli 20.listopadu čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 9.kola 2.ligy mužů JVČ, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška dlouholetého středočeského rivala, tým TJ SOKOL Úvaly.

Hosté patří v posledních sezonách k předním týmům soutěže a i letos mají vysoké ambice. V loňské sezoně obě vzájemná utkání se SPARTOU vyhráli, nejprve na podzim 2021 doma 31:23 a poté i v odvetě na jaře 2022 v Kutné Hoře 28:32. Před nedělním utkáním byli v průběžné tabulce na 6.místě s 8 body, SPARTA na 10.místě se 3 body. Do utkání v Kutné Hoře tak nastupovali s ohledem na postavení obou týmů v tabulce a k posledním výsledkům v roli favorita.

A to také začali hosté potvrzovat od úvodních minut, na začátku 2.minuty vedli 0:2, v 7.minutě 1:4 a po snížení na 3:4 byl ve 13.minutě stav 3:7. Další úsek prvního dějství patřil přece jenom domácím, kteří nejprve 3 brankami snížili na 6:7 a po 8 brance hostů dokonce v 17.minutě vyrovnali na 8:8. Ale hosté odpověděli 4 brankami v řadě a odskočili do 25.minuty na 8:12 a do poločasu navýšili své vedení až na 5 branek, když 1.poločas skončil výsledkem 10:15.

Po 16 brance hostů v úvodu 2.poločasu sice domácí 3 brankami snížili na 13:16, žádný obrat se však nekonal. Hosté měli nadále herní převahu a postupně navyšovali své vedení. Ve 37.minutě již byl rozdíl sedmibrankový - 13:20, později několikrát i osmibrankový, poprvé ve 44.minutě, kdy byl stav 15:23. SPARTA sice ještě do 47.minuty snížila na rozdíl 5 branek, na 18:23, hosté však nepřipustili žádné komplikace a bez větších problémů dovedli utkání do vítězného konce. Z Kutné Hory si tak odvezli oba body za zasloužené vítězství v poměru 25:32.

V nedělním utkání tak úvalský tým potvrdil roli favorita, naopak SPARTA nedokázala příliš vzdorovat, nestačila mnohdy v obraně a v útoku byla málo produktivní. A když se dostala do jasných šancí, nedokázala je mnohdy proměnit / např. zahozené 3 trháky /. To vše se na konečném výsledku zákonitě projevilo.

Přibližně 40 minut utkání odchytal Šimáně, který si hlavně v 1.poločase připsal několik excelentních zákroků a byl výraznou oporou. V něm si jich připsal hnedle 12, celkem měl za 40 minut 13 zákroků a úspěšnost 38,2%. Posledních 20 minut odchytal celkem spolehlivě Valeš, ten měl 6 zákroků a úspěšnost 35,3%.

V obraně bylo k vidění opět několik zbytečných chyb, které hosté dokázali často trestat. Celkem si hráči SPARTY připsali v obraně 3 bloky a 11 získaných míčů, v útoku měl tým obdobný počet 13 ztrát. Celkovou střelbu měl kutnohorský tým 55 - 25 = slabá úspěšnost 45,5%. 1 střela skončila v blocích hostující obrany, 5 na tyčích branky hostů, hnedle 9 jich mířilo vedle a 15 jich pochytala dvojice brankářů hostů. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Falge 4-4, Hovorka 4-4, Klouček 3-2, Polívka D. 4-2, Ishchenko 13-6, Jeníček 10-4, Felis 6-2, Pektor 4-1, Fišera 3-0, Novák 3-0, Hájek 1-0 a pouze Šnajdr se do zakončení tentokrát vůbec nedostal.

Dvojice hostujících brankářů si tedy připsala celkem 15 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Cenigr, autor 7 branek, 4 přidal Bossanyi, po 3 Francl, Koula a Polák.

A jak hodnotil nedělní utkání – tentokrát hrající trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Na tradičního soupeře z Úval jsme bohužel nestačili, přestože jsme tentokrát měli na soupisce 15 hráčů. Rozdíl byl hlavně v obraně a úspěšnosti střelby. Nebyli jsme schopni zastavovat rychlé hráče soupeře a reagovat na jejich rychlý přechod do útoku. Naopak náš útok hrál s velkým respektem, příliš jsme obíhali domácí obranu a úspěšnost střelby byla nevalná. Pochvalu za svůj výkon zaslouží brankář Šimáně, ostatní předvedli vesměs průměrné výkony. Soupeř tentokrát zvítězil naprosto zaslouženě.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Ishchenko 6, Falge 4, Hovorka 4, Jeníček 4, Felis 2, Klouček 2, Polívka D. 2, Pektor 1, Fišera, Hájek, Novák a Šnajdr / hrající trenér /.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 1, SEDMIČKY: 0 – 0, ROZHODČÍ: Podzimek - Vlk, DIVÁCI: 52.

Ostatní výsledky 9.kola:

JISKRA Havlíčkův Brod - HK SLAVIA Praha 36:31, JISKRA Třeboň - HBC Strakonice 1921 „B“ 26:20, SOKOL Nové Veselí „B“ - 1.HC Pardubice 39:19, LOKO Vršovice - LOKO České Budějovice 25:25, SOKOL Dolní Cerkev- měl VOLNO.

V předposledním - 10.kole 2.ligy mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Jižních Čech, kde v sobotu 26.listopadu nastoupí od 17:00 hodin ve sportovní hale týmu LOKOMOTIVA České Budějovice.