HC Kolín "B" - SPARTA Kutná Hora 22 : 26 / 12:12 /

Prvního jarního vítězství se dned dopoledne dočkal náš tým mužů na "kolínském asfaltu".............................

Dnes dopoledne, od 10,30 hodin čekalo tým mužů SPARTY Kutná Hora další mistrovské utkání SRL, tentokrát na asfaltovém hřišti nejbližšího soupeře – HC Kolín „B“.

A právě zřejmě díky tomuto povrchu si přivodil ve 2.minutě utkání zranění stehenního svalu hostující Šnajdr, který – na zkoušku – nastoupil od začátku v brance SPARTY !!! Po 2 střele a 2 brance domácích musel ve zmíněné 2.minutě střídal a do utkání již nezasáhl. Poté již utkání dochytal Malý. Dle informací domácích funkcionářů však to byl zřejmě jeden z posledních zápasů na tomto povrchu, v letní přestávce by i zde měl být položen povrch umělý !!!

Jinak utkání bylo od úvodních minut hodně vyrovnané, domácí vedli 1:0 a 3:1, hosté vyrovnali na 3:3, později na 4:4. Na vedení domácích 5:4 poté odpověděli 3 brankovou šňůrou a ve 13.minutě byl stav 5:7 pro SPARTU. Domácí však kontrovali 4 brankovou šňůrou a v 19.minutě prozměnu oni měli k dobru náskok 2 branek – 9:7. Po vyrovnání SPARTY na 9:9 ještě domácí 2x vedli o 2 branky – 11:9 a 12:10, v posledních minutách 1.poločasu však hosté opět srovnali krok na konečných 12:12.

Také začátek 2.poločasu byl vyrovnaný, SPARTA přešla do vedení 12:13, poté domácí 14:13 a 15:14, opět SPARTA 16:17 a zase domácí 17:16 – ve 40.minutě. Další minuty však patřily jednoznačně hráčům SPARTY, kteří do 47.minuty otočili vedení na 17:20 a do 52.minuty zvýšili dokonce na rozdíl 5 branek – 18:23. Škoda však opětovné série zcela zbytečných technických chyb i nedůslednosti v obraně  SPARTY , které domácí využili ke snížení náskoku na tříbrankový rozdíl, v 54.minutě na 20:23, v 56.minutě na 21:24. Závěrečné minuty utkání již však měli hosté pod kontrolou a nic dramatického se již nestalo. Nakonec se tedy radovali z prvního jarního vítězství / to z 1.jarního kola z pražské ARITMY bylo po vyřazení tohoto týmu ze soutěže anulováno / o 4 branky v poměru 22:26. Vrátili tak „kolínské rezervě“ podzimní domácí porážku 25:27 !!!

V brance odchytal valnou většinu utkání Malý, který si připsal 13 úspěšných zákroků / úspěšnost 39,4 % /. Střelecky se zadařilo Hrčkovi 10 pokusů / 8 branek !!! Jeho výkon však hodně snižuje mizerná obrana, což se mu dříve nestávalo. Také Hasala, Hájek a Morysek  střelecky nezůstali pozadu. U prvních dvou však bylo k vidění i několik zcela zbytečných chyb v obraně a hlavně v rozehrávce !!! Solidně zahrál Šalátek, hlavně jeho finální přihrávky ve 2.poločase byly hodně důležité a padaly po nich důležité branky. V obraně také byla znát zkušenost Polívky st. a Rudolfa, zatímco mladí hráči SPARTY v této činnosti dost zaostávali !!!

A celkový dojem z utkání – SPARTA zvítězila zaslouženě, body si odvezla hlavně za zlepšený výkon ve 2.poločasu. Oproti domácím měla širší a vyrovnanější kádr a to se projevilo v poslední čtvrtině utkání !!

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/, Šnajdr /br/ - Hrčka 8, Hasala 6, Hájek 4, Morysek 4, Šalátek 2, Hovorka 1,Salák A. 1,  Choutka, Polívka ml., Polívka st., Rudolf a Salák J. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 1, SEDMIČKY: 1/1 – 3/2, ROZHODČÍ: Mára  – Svítek   / oba Praha /, DIVÁCI: 30.