HC Kolín "B" - SPARTA Kutná Hora 22 : 28 / 10:13 /

Dnes dopoledne v utkání 12.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY zvítězil náš tým mužů o 6 branek na hřišti svého nejbližšího soupeře ..............

V dnešním 12.kole SRL se tým kutnohorské SPARTY představil na hřišti „B“ týmu HC Kolín, který je v tabulce na předposledním 9.místě se ziskem 4 bodů. Ale úvod utkání rozhodně nenapovídal tomu, že hraje vedoucí tým  s předposledním. Domácí se z prvního útoku ujali vedení střelou z dálky a podobně „zlobili“ obranu i brankáře SPARTY i v dalších minutách. Favorizovaní hosté sice otočili ve 2.minutě vedení ve svůj prospěch – 1:2, za další dvě minuty však vedli o branku domácí – 3:2. Poté se vedení opět měnilo, hosté postupně vedli 3:4, 4:5, 5:7 a v polovině prvního poločasu 6:8. V rozmezí 15.-17.minuty se domácím podařila tříbranková šňůra a tou přešli do vedení 9:8. Závěr poločasu však vyzněl jasně pro tým SPARTY, která pětibrankovou šňůrou otočila vedení na 9:13. Škoda ještě několika zbytečně zahozených „tutovek“ / Hasala, Thieme a.j. /, náskok mohl být i vyšší. V závěru potom domácí upravili na poločasových 10:13.

Na začátku 2.poločasu nejprve domácí snížili na 11:13 a na vedení SPARTY 11:15 ještě dokázali odpovědět třemi brankami v řadě a snížením ve 37.minutě na rozdíl jediné branky – 14:15. V dalším průběhu utkání se však přece jenom začala projevovat herní i fyzická převaha hostujícího týmu, který postupně navyšoval svůj náskok. Ten byl v polovině druhého dějství 4 brankový – 17:21, později, v 53.minutě již 7 brankový – 19:26 / to bylo nejvyšší vedení SPARTY v utkání /. Závěrečné minuty již potom proběhly v poklidu, hosté si vedení ohlídali a odvezli si oba body za vítězství o 6 branek v poměru 22:28.

V brance SPARTY nastoupil od začátku Červenka, měl několik výborných zákroků z bezprostřední blízkosti, nedařilo se mu však proti některým střelám zdálky. Za stavu 9:8 ho vystřídal na závěrečnou desetiminutovku 1.poločasu Malý a ten pustil již pouze branku jedinou. Ve 2.poločase oba odchytali jeho jednu polovinu, s některými střelami z větší vzdálenosti však měli nadále potíže. Červenka si celkem připsal 10 úspěšných zákroků / 41,7 % /, Malý měl 6 zákroků a úspěšnost měl 42,9 %. V poli se hráčům SPARTY dařilo se střídavými úspěchy, mnohdy střídali „světlé chvilky“ s hodně „hluchými“ !!! Střelecky se nejvíce dařilo Hrčkovi a Hasalovi, v úvodu utkání se často prosazoval z křídla Hovorka. Ve 2.poločase se střelecky „chytil“ Hájek, který byl velmi platný na středu obrany. Oproti první polovině utkání se více dařilo v té druhé i Kůrkovi, jak střelecky, tak i v obraně. Celkově lze říci, že SPARTA nepředvedla nijak oslnivý výkon, oba body však získala zaslouženě. Domácí „rezerva“ byla hodně houževnatým soupeřem a bojovala srdnatě až do závěrečných minut. Jejím nejlepším střelcem byl starý známý Pavel Capouch / odehrál v kutnohorském týmu více než 6 sezón /, který nastřílel brankářům SPARTY 7 branek.

SPARTA si tak i po 12.kole udržuje vedoucí pozici v průběžné tabulce soutěže se ziskem 21 bodů.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hrčka 7, Hasala 6, Kůrka 5, Hovorka 4, Hájek 3, Šalátek 2, Thieme 1, Horníček, Polívka ml., Salák A., Salák J. a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří,

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 3/2, ROZHODČÍ: Kamišová – Václavková / obě z Prahy /, DIVÁCI: 30.