HC WENDY Mělník - SPARTA Kutná Hora 26 : 22 / 12:10 /

Ve včerejší dohrávce náš tým mužů utrpěl další porážku - již šestou ze šesti jarních utkání !!!!!!...........

Včera v podvečer od 18,30 hodin dohrával náš tým mužů nedělní odložené utkání 7.jarního kola SRL na hřišti HC WENDY Mělník. Mělničtí si překvapivě vedou - hlavně v jarní části - poměrně úspěšně a před páteční dohrávkou měli na svém kontě 7 bodů / oproti čtyřem našeho týmu mužů /. V domácím prostředí dokázali vysoko porazit Železný Brod a remizovat se silnými Úvaly a hlavně Vršovicemi.

S takovými výsledky se SPARTA momentálně rozhodně chlubit nemůže. K pátečnímu utkání odjížděla momentálně v nejsilnější možné sestavě. Nekonal se však avizovaný návrat kanonýra Kůrky / stále není doléčen /  a pro zranění citelně chybí na spojce Thieme a brankář Kotval.

Začátek dohrávky začal neproměňováním šancí na obou stranách a tak se až do 5.minuty hrálo bez branek. V ní se poprvé prosadil ze sedmičky Hasala – 0:1. V dalších minutách však střelecké trápení hráčů SPARTY pokračovalo a domácí čtyřmi brankami v rozmezí 6.-10.minuty přešli do vedení 4:1. Až v 11. a 12.minutě SPARTA snížila na 4:3, v polovině 1.poločasu na 5:4 a v rozmezí 16.-24.minuty 3x vyrovnala jednobrankové vedení domácích – postupně na 6:6, 7:7 a 8:8. V závěrečné pětiminutovce úvodního dějství však zbytečnými chybami / to se opakuje ve většině letošních utkání / umožnila domácím lacino skórovat a ti tak odcházeli do kabin s 2 brankovým náskokem – 12:10. To však ještě nebylo tak zlé, s dvoubrankovým náskokem ještě není nic v házené vyhráno.

Ale začátek 2.poločasu byl ze strany hráčů SPARTY hodně špatný. Nedařilo se hlavně v útoku a špatná byla i obrana. Do 40.minuty narostl náskok domácích na rozdíl 5 branek – 16:11, v minutě 50. však byl rozdíl již devítibrankový – 22:13 !!! V této části utkání předváděli hráči SPARTY doslova katastrofální výkon, kupili chybu za chybou a nedařilo se jim ve všech herních činnostech. Alespoň jim slouží ke cti, že v závěrečné desetiminutovce utkání nevypustili. Od 50. do 55.minuty zaznamenali 6 branek oproti jedné domácí a snížili na rozdíl 4 branek – 23:19. Tento rozdíl již potom zůstal do konce utkání nezměněn, v posledních pěti minutách padlo po 3 brankách na obou stranách. Nakonec se tedy ze zaslouženého vítězství radoval domácí Mělník v poměru 26:22.

SPARTĚ se včerejší dohrávka nevydařila a výkon valné většiny hráčů byl hodně špatný. Dvacet minut od začátku 2.poločasu byl doslova k nekoukání, to byl nejhorší výkon týmu v celé sezóně !!! 16 ztrát míčů, z toho 12 pokažených přihrávek v tomto utkání to jenom potvrzuje.A když už do této „holomajzny“ zapadli i opory HasalaHrčkou, tak to je co říct. Ke světlejším zjevům v utkání ze strany SPARTY tentokrát patřil výkon brankáře Malého, který si připsal 17 úspěšných zákroků / ůspěšnost 39,5 % /, který mimo jiné kryl 1 ze 2 sedmiček a 3 rychlé protiútoky !!! Jinak tým celkově svého soupeře opět jasně přestřílel – 54 pokusů oproti 48 domácím / na to se však nevyhrává /, produktivita střelby – pouze 40,7 % je hodně mizerná. Ke střelecké nemohoucnosti hráčů SPARTY nutno připočíst také velkou smůlu, o čemž svědčí 9 nastřelených tyčí domácí branky !!!

Celkový dojem z utkání - tým SPARTY hrál valnou většinu bídně a domácím k jejich vítězství svým výkonem hodně napomohl !!!

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/ - Hasala 7, Hrčka 4, Hájek 3, Morysek 3, Šalátek 3, Hovorka 1, Šnajdr 1, Choutka, Polívka ml., Rudolf, Salák A. a Salák J. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 1, SEDMIČKY: 2/1 – 4/3, ROZHODČÍ: Kamišová – Mára / oba Praha /, DIVÁCI: 32.